Prezidentūra nepakvietė G. Landsbergio susitikti su V. Zelenskiu: delegacijoje patarėjai ir A. Anušauskas

64fae5c5bcce520230908ppel25600809
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Benas Brunalas, Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šalies vadovas Gitanas Nausėda nepakvietė užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio į trečiadienį Prezidentūroje numatytą Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio bei jo delegacijos apsilankymą.

Kaip Eltai teigė G. Landsbergio atstovė spaudai Paulina Levickytė, Lietuvoje viešintį Ukrainos prezidentą ministras G. Landsbergis pasitiks Vilniaus oro uoste, tačiau į Prezidentūroje vyksiantį susitikimą, nesulaukęs kvietimo, ministras nevažiuos.
 
ELTA pasiteiravo Prezidentūros atstovų dėl šio susitikimo aplinkybių – ar kartu su V. Zelenskiu susitikime dalyvaus ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba bei kodėl ministras G. Landsbergis negavo kvietimo į susitikimą. Visgi, atsakyme raštu, kurį redakcijai pateikė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, tiesiogiai į pateiktus klausimus neatsakoma – tik nurodoma, kodėl į susitikimą pakviestas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
 
„Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų susitikime dėmesys buvo skiriamas karinės pagalbos klausimams. Aptarti karinės pagalbos teikimo, Ukrainos karių mokymo, karo pramonės bendradarbiavimo ir Ukrainos teritorijų išminavimo klausimai, todėl į susitikimą pakviestas Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas“, – teigė R. Jasiulionis.
 
Prezidentūroje V. Zelenskį pasitiks G. Nausėda, susitikime dalyvaus krašto apsaugos ministras A. Anušauskas, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas. Delegacijoje – ir vyriausieji patarėjai užsienio politikos bei nacionalinio saugumo klausimais Asta Skaisgirytė ir Kęstutis Budrys. V. Zelenksiui ranką spaus ir pastaruoju metu į diskusijas su Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl ambasadoriaus Lenkijoje įsivėlęs prezidento Komunikacijos grupės vadovas Frederikas Jansonas. Susitikime taip pat dalyvaus vyriausioji patarėja Ieva Ulčickaitė bei Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jarek Niewierowicz.
 
ELTA primena, kad trečiadienį su vizitu Lietuvoje lankosi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
 
Pastarąjį kartą V. Zelenskis Lietuvoje lankėsi praėjusių metų liepą, Vilniuje vykstant NATO viršūnių susitikimui. Tąkart Ukrainos prezidentas dalyvavo baigiamajame akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ renginyje, sakė sveikinimo kalbą Lukiškių aikštėje.