Prezidentui teks spręsti ar atimti iš I. Liepos pilietybę

įtariamas (3)
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr. (fotomontažas)
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pilietybės reikalų komisija siūlo prezidentui naikinti išimties tvarka Rusijos balerinai Ilzei Liepai suteiktą Lietuvos pilietybę.

„Komisija nusprendė siūlyti prezidentui pripažinti Ilzę Liepą netekusia Lietuvos Respublikos pilietybės“, –Prezidentūroje žurnalistams sakė komisijos pirmininkas Pranas Žukauskas.

Pasak komisijos pirmininko, sprendimas priimtas vienbalsiai.

Galutinė sprendimą dėl I. Liepos pilietybės priims prezidentas Gitanas Nausėda.

Lapkričio pabaigoje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl I. Liepos pilietybės panaikinimo. Šokėjai Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta 2000 m. balandžio 17 d. Toks sprendimas priimtas, nes Maskvos Didžiojo teatro solistė daugiau kaip 10 metų šoko su Lietuvos baleto artistu Petru Skirmantu.

Klausimai dėl I. Liepos pilietybės kilo pasirodžius balerinos interviu, kuriame ji neslepia simpatijų V. Putinui, karą Ukrainoje vadina specialiąja operacija, atvirai niekina Vakarų pasaulį ir vertybes.

Pagal Pilietybės įstatymą išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė iš asmens gali būti atimta ne tik tada, kai jis savo veiksmais kelia grėsmę nacionalinio saugumo interesams, bet ir kai viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir (ar) kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams.

Panašiu pagrindu pernai rugsėjį buvo priimtas sprendimas panaikinti išimties tvarka ledo šokėjai Margaritai Drobiazko suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę.