REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 7 d. 15:50

Prezidento naujos karantino priemonės nesužavėjo: kai kuriais aspektais galėjo būti griežtesnės

Lietuva

Roberto Dačkaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


157325

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas Vyriausybės patvirtintas naujas karantino griežtinimo priemones, sako, kad jos yra nepakankamai ryžtingos.

„Sprendimai, kurie buvo paskelbti šiandien, mano požiūriu, ne visi yra pakankamai adekvatūs šiai rimtai susiklosčiusiai situacijai. Tarp tokių įvardinčiau priemonę dėl nuotolinio darbo organizavimo. Manau, kad tai nepakankama priemonė, apimanti tik savivaldybių ir valstybinių institucijų įmones.

Ekspertai pažymėjo, kad būtina stengtis įvesti nuotolinio darbo režimą kuo daugiau įmonių. Taip pat pajungti ir aktyvizuoti tuo tikslu Valstybinę darbo inspekciją, karštąsias telefono linijas, kuriomis būtų galima pranešti apie pažeidimus, todėl ši priemonė yra per silpna“, – spaudos konferencijoje teigė G. Nausėda.

Jis vylėsi sulaukti greitų sprendimų iš naujos Vyriausybės.

„Aš manau, kad iš esmės šie reikalavimai buvo patenkinti, daugelis ekspertų rekomendacijų buvo įgyvendinta, tačiau kai kuriais aspektais priemonės galėjo būti griežtesnės ir jos buvo davusios greitesnį rezultatą. Todėl tenka konstatuoti, kad sprendimus dėl tolesnio priemonių griežtinimo teks priimti naujai Vyriausybei. Tikiuosi labai greitų ir ryžtingų sprendimų šioje srityje“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda taip pat nebuvo patenkintas priemone, kuria bus draudžiami daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių artimi kontaktai.

„Buvo sprendimas apriboti dviejų šeimų kontaktus, neatsižvelgiant į aplinkybę, kad švenčių dienomis tos dvi šeimos gali nuolat keistis. Žinant, kad toks socialinis burbulas, jei tokį norime formuoti, yra pakankamai neapibrėžtas ir dėl to pakankamai nesustabdysiantis viruso plitimo“, – teigė jis.

„Mokslininkai siūlė iki Kalėdų apriboti formuojant vienos šeimos burbulą vienos šeimos rate, po to būtų pateikę koncepciją, kaip burbulus formuoti dviejų šeimų formatu“, – pridūrė G. Nausėda.

I. Šimonytė: sprendimus galima vertinti kaip nepakankamus

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė taip pat mano, kad laikinosios Vyriausybės sprendimai buvo nepakankami, o laikinojo premjero Sauliaus Skvernelio „pakazūcha“ apibūdintą Prezidentūros Sveikatos ekspertų tarybą įvertino kaip nepagarbą dirbantiems toje taryboje.

„Sprendimus galima vertinti kaip nepakankamus, o pačią retoriką – kaip nepagarbą tiems žmonėms, kurie dirba tam, kad Vyriausybei pasiūlytų sprendimus. Vyriausybės prerogatyva yra sprendimus priimti, nes tai yra politiniai sprendimai. Vis dėlto paaiškinimo, kodėl dalis sprendimų nebuvo priimta, aš neišgirdau“, – sakė I. Šimonytė.

Kalbėdama apie sprendimus, kuriuos reikės priimti ateityje, ji teigė, kad dėl jų reikės diskutuoti, nes situacija keičiasi labai greitai.

„Manau, kad reikia visų sprendimų tam, kad apsaugotume savo sveikatos sistemą nuo kolapso. Reikia turėti omenyje, kad medikams Kalėdos bus labai sunkios, nes visų atvejų daugelį pamatysime po kurio laiko. Mūsų medikai dirba daug, sunkiai ir labai sudėtingomis sąlygomis. Reikia daryti viską, kad tuos žmones apsaugotume.

Turime atviromis akimis žiūrėti į mirčių rodiklius, nes kažkam, kas dar asmeniškai nėra prisilietęs prie šios tragedijos, tai atrodo tiesiog skaičiai statistikoje, bet užtenka pagalvoti apie sau artimą žmogų tame skaičiuje ir pozicija labai greitai pasikeistų. Neatsargumas, polinkis rizikuoti, mąstant, kad nieko neatsitiks, galėtų būti įvertintas visiškai kitaip“, – teigė I. Šimonytė.

Šiomis aplinkybėmis nereikia, kad Vyriausybė kažką gąsdintų, bet tikrai reikia, kad visuomenė būtų Vyriausybės ir medikų sąjungininkė kovoje su koronavirusu.

Ministrų Kabinetas, pirmadienį susirinkęs į neeilinį posėdį, nusprendė pratęsti karantino režimą iki gruodžio 31-os dienos vidurnakčio. Vyriausybė taip pat apsisprendė ir dėl naujų ribojimų, kurie įsigalios nuo gruodžio 9 dienos.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA