Prezidentė puošė Kalėdų eglę su užsienio lietuvių vaikais

Prezidentė puošė Kalėdų eglę su užsienio lietuvių vaikais
Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitiko su Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniais ir mokytojais.

Tradiciniame, jau 9-ą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime dalyvavo per 130 vaikų ir jų mokytojų. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai gamino eglutės papuošalus ir kartu su šalies vadove bei Prezidentūros darbuotojais Baltojoje salėje papuošė pirmąją kalėdinę eglę.

Pasak Prezidentės, kad ir kur gyventų mūsų šalies žmonės, jie visada buvo ir bus Lietuvos dalis. Tai, kad gražiausioms metų šventėms ruošiamės kartu, yra geriausias įrodymas, kad svetur gyvenantys lietuviai brangina savo tapatybę, kalbą, kultūrą ir istoriją, perduoda ją savo vaikams.

Prezidentė taip pat pažymėjo, kad artėjantis valstybės atkūrimo šimtmetis - puiki proga lietuviams visame pasaulyje kartu paminėti šią ypatingą sukaktį. Šalies vadovė pakvietė užsienyje veikiančias lietuvių mokyklas aktyviai įsitraukti į šventinius minėjimus ir burti vietines lietuvių bendruomenes.

D. Grybauskaitė palinkėjo moksleiviams pasidžiaugti Lietuva ir savo viešnagės metu aplankyti įdomiausias sostinės vietas. Po apsilankymo Prezidentūroje moksleivių dar laukia edukacinės programos Nacionalinėje dailės galerijoje.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama