Prezidentas: turime išnaudoti didelį Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimo potencialą

bns nausėdaa
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Krynicos saugumo ir ekonomikos forume susitiko su Pietų Korėjos Ministru Pirmininku Han Duck-soo, praneša Prezidnetūra.

Šalies vadovas pabrėžė stiprėjančių Lietuvos ir Pietų Korėjos politinių, ekonominių ryšių, o taip pat bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje, reikšmę. Prezidentas taip pat pasveikino Korėjos Respublikos Vyriausybės sprendimą atidaryti ambasadą Vilniuje.

„Neabejoju, kad Pietų Korėjos ambasada Vilniuje prisidės prie dar intensyvesnio mūsų šalių institucijų, verslo ir mokslo bendradarbiavimo, taip pat spartesnio tarpusavio prekybos augimo. Ypač didelis potencialas glūdi toliau plečiant dvišalį bendradarbiavimą saugumo, gynybos pramonės, informacinių ir finansinių technologijų, lazerių technologijų ir genetinės inžinerijos srityse“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo koks svarbus buvo Korėjos Respublikos Prezidento Yoon Suk-yeolo dalyvavimas NATO Vilniaus viršūnių susitikime, turint omenyje tarpusavyje susijusį euroatlantinį bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regionų saugumą ir būtinybę stiprinti viso pasaulio demokratinių šalių bendradarbiavimą.

Šalies vadovas pažymėjo Pietų Korėjos sprendimo stiprinti partnerystę su NATO svarbą ir ilgalaikės finansinės, karinės, humanitarinės paramos Ukrainai reikšmę. Prezidentas su Korėjos Respublikos Ministru pirmininku aptarė galimą šalių bendradarbiavimą vykdant Ukrainos atstatymo projektus.