Prezidentas susitiko su Molėtų rajono savivaldybės meru ir rajono gimnazistais

resize_1920x1200_rdackus_dsc_4842
Molėtai
Przidento kanceliarijos nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Molėtų rajono savivaldybės meru Sauliumi Jauneika ir rajono vadovybe. Pasak Prezidentūros, susitikime aptartas viešojo sektoriaus funkcijų centralizavimas, padėtis gyventojams teikiant švietimo, medicinos paslaugas bei viešojo transporto ir kelių situacija rajone.

Susitikime aptariant šiuo metu Molėtų rajono savivaldybės vykdomą sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką prezidentas pažymėjo, kad sveikatos paslaugų prieinamumas yra vienas iš esminių veiksnių regionų gyvybingumui ir žmonių gyvenimo kokybei.

„Vykdant sveikatos reformą tiek valstybė, tiek savivaldybės turi priimti atsakingus sprendimus ir dėti visas pastangas, kad plėtojamos sveikatos paslaugos nenutoltų nuo gyventojų“, – sakė G. Nausėda.

Kaip rašoma Prezidentūros išplatintame pranešime, Molėtų meras šalies vadovui pristatė sprendimą savivaldybės lėšomis įsteigti autobusų maršrutą iš Molėtų į Vilniaus Santariškių klinikas, kuris molėtiškiams turėtų kompensuoti komercinių viešojo transporto maršrutų trūkumą.

Taip pat prezidentas pasveikino savivaldybės siekį gauti kurortinės teritorijos statusą.

„Tikiu, kad Molėtų kraštovaizdis, lietuvių ypač mėgstamas ežerų kraštas, netolimoje perspektyvoje papildys Lietuvos kurortinių teritorijų gretas“, – sakė Lietuvos vadovas.

Be to, pranešime pažymima, kad šalies vadovas susitiko ir su Molėtų, Alantos, Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijų mokiniais bei mokytojais, dalyvavo diskusijoje „Pilietiškumas dabar – mada ar būtinybė?“.

„Patriotiškumą perėmėme iš ankstesnių kartų. Kiekviena jų perduodavo Tėvynės meilę ateinančioms kartoms. Kartais – pasipriešinant svetimų išorės jėgų spaudimui. Tikiu, kad mes irgi perduosime tą patriotizmo geną ateičiai“, – sakė šalies vadovas.