Prezidentas su L. Kasčiūnu ketina kalbėti apie korupcijos krašto apsaugos sistemoje prevenciją

d61d00b2e9eaf90ebcb48ca100fd412ff1bcab65
Lietuva
BNS ir BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu ketina kalbėtis apie korupcijos krašto apsaugos sistemoje prevenciją, teigia prezidento vyriausias patarėjas Kęstutis Budrys.

„Tai bus tikrai labai svarbi tema šiandienos prezidento susitikime su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Laurynu Kasčiūnu. Kalbėsis apie tai, ką reikia padaryti artimiausiu laikotarpiu taip pat ir korupcijos (prevencijos – ELTA) srityje“, – po prezidento su teisėsaugos institucijų vadovais teigė K. Budrys.

„Kalbant apie galimus sprendimo būdus, žinoma, kad stiprinimas pačios antikorupcijos sistemos, sąveikos su kitomis institucijomis – ne vien tik su teisėsaugos institucijomis, bet ir su reguliuojančiomis ir priežiūrą vykdančiomis institucijomis“, – akcentavo prezidento patarėjas.

Ji teigia, prezidentas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo Lino Pernavo bei generalinės prokurorės Nidos Grunskienės susitikimo metu teiravosi apie iš pareigų pasitraukiančio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko jam pateiktą informaciją, susijusią su galimai neskaidriais pirkimais gynybos srityje.

„Žinoma, klausimas buvo iškeltas, prezidentas klausė dėl jam žinotinos informacijos, susijusios su galimų konkrečių asmenų, politikų dalyvavimu viename ar kitame pirkime, procese ar projekte. Tas klausimas buvo užduotas, siekiant, kad teisėsaugos institucijos išskaidytų abejones – kokia informacija jos šiuo metu gali pasidalinti“, – sakė šalies vadovo patarėjas.

K. Budrys pabrėžia, kad labai svarbu, jog į viešoje erdvėje iškeltus klausimus būtų atsakyta.

„Nes taip irgi nebegali būti Lietuvoje, kai kažkur kažką pamini, nupaišai debesėlį virš galvos ir aplinkui – ir pasilik su tuo debesėliu vaikščioti. Turi būti aiškumas ir konkretumas. Jeigu yra kažkokie epizodai, tai juos reikia ištirti ir išsiaiškinti, o ne vaikščioti nežinioje “, – pabrėžė jis.

Besitraukiančiam ministrui A. Anušauskui užsiminus apie galimą korupciją gynybos srityje, prezidentas Gitanas Nausėda aptars situaciją krašto apsaugos sistemoje su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu L. Pernavu bei generaline prokurore N. Grunskiene.

ELTA primena, kad iš pareigų besitraukiantis A. Anušauskas teigė darbo Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas įvertino kaip labai rimtas. Į minėtus A. Anušausko pareiškimus suskubo reaguoti ir parlamento opozicija. Seimo mažumai priklausančios partijos šeštadienį pareiškė, kad nebedalyvaus premjerės pirmadienį organizuojamame susitikime, kuriame bus svarstomas lėšų gynybai klausimas. Dėl tų pačių A. Anušausko užuominų partija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.

STT savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM, nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį Raimundą Lopatą. Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM.