Prezidentas pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

bns nauseda
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentas pabrėžė labai vertinantis Lietuvos ir Lenkijos tvirtus dvišalius santykius, paremtus abipuse pagarba ir nuoširdžia draugyste, ir produktyvų bendradarbiavimą NATO ir ES.  

„Drauge sprendžiame saugumo, politinius ir ekonominius klausimus. Ypač vertinu mūsų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje. Esu užtikrintas, kad, nepaisant pokyčių Lenkijos politinėje arenoje, strateginė partnerystė ir bendradarbiavimas tarp mūsų šalių išliks intensyvūs ir efektyvūs. Aktyvus Jūsų šalies vaidmuo yra ypač reikšmingas šiuo sudėtingu laikotarpiu, siekiant užkirsti kelią įvairiapusiškoms grėsmėms ir iššūkiams visai mūsų transatlantinei bendruomenei. Rusijai tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą, vertiname Lenkijos paramą kovojančiai Ukrainai ir esame pasirengę toliau kartu visokeriopai ją remti“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.  

Prezidentas teigė tikintis, kad dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos santykiai ir žmogiškieji ryšiai, ypač verslo, infrastruktūros, švietimo ir kultūros srityse, ir toliau plėsis. Šalies vadovas lenkams linkėjo vienybės, stiprybės, o Lenkijos valstybei – ilgų klestėjimo metų.