Prezidentas Pakruojyje: Lietuva turi auginti investicijas į gynybos pramonę

20220316lbal2512
Pakruojis
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su komanda dirbo Pakruojyje, kur su sprogmenis gaminančios bendrovės „Detonas“ vadovybe aptarė jos galimybes prisidėti prie Lietuvos gynybos pramonės pažangos bei dalyvauti Ukrainos atstatymo programose, rašoma Prezidentūros pranešime.

„Nacionalinė gynybos pramonė yra neatsiejamas ir itin svarbus šalies saugumo ir gynybos elementas, užtikrinantis gynybos priemonių prieinamumą bei didesnę autonomiją priimant sprendimus“, – įmonės „Detonas“ Pakruojo padalinyje sakė G. Nausėda.
 
„Lietuva turi auginti savo investicijas į gynybos pramonę dar ir dėl to, kad jos sukuria galimybę technologinei pažangai kitose ekonomikos šakose, prisideda prie visos šalies ekonomikos plėtros“, – pridūrė šalies vadovas.
 
Taip pat susitikime su Pakruojo rajono savivaldybės meru Sauliumi Margiu prezidentas aptarė kelių būklę rajone, regioninių plėtros programų bei švietimo ir sveikatos reformos eigą, nurodo Prezidentūra.
 
Informuojama, kad S. Margis šalies vadovui pristatė savivaldybės sprendimus dalyvauti sveikatos reformoje, kurie turėtų padėti išsaugoti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą rajono gyventojams.
 
Taip pat, pasak Prezidentūros, prezidentas pažymėjo, kad labai svarbu, jog Pakruojo savivaldybė aktyviai vykdo „Lygaus starto“ programą, vis daugiau rajono vaikų pavežėjant į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Jo teigimu, gerosios praktikos pavyzdys yra ir tai, kad Pakruojo savivaldybėje socialinių paslaugų centrai veikia ne tik miesto teritorijoje, bet yra decentralizuoti arčiau klientų.
 
Darbo dienos pabaigoje šalies vadovas su pirmąja ponia susitiko su Pakruojo rajono ir Sigutėnų kaimo bendruomenėmis.