Prezidentas Kelmėje susitiko su vietos valdžia ir bendruomenėmis

387758835_698927512270623_4331764407441679632_n
Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su komanda dirbdamas Kelmėje susitiko su rajono meru Ildefonsu Petkevičiumi ir rajono vadovybe šalies vadovas aptarė investicijas regione, švietimo situaciją, sveikatos reformos eigą, savivaldybių savarankiškumą sprendžiant socialinės politikos klausimus, kitus rajonui aktualius klausimus.

Kaip informuoja Prezidentūra, šalies vadovas aptarė Kelmės savivaldybės pastangas vykstant sveikatos reformai išsaugoti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas rajono žmonėms.

Kelmės meras padėkojo prezidentui už iniciatyvą pakeisti konstitucinį Fiskalinės sutarties įstatymą, pažymėdamas, kad dėl pakeisto įstatymo Kelmės rajonas gali įgyvendinti vandentvarkos modernizavimo projektą.

Šalies vadovas Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje susitiko su rajono gimnazijų vyresniųjų klasių gimnazistais, dalyvavo pilietiškumo diskusijoje pačių gimnazistų pasiūlyta tema „Pilietiškumas: praeities – dabarties – ateities tiltas“. 

Prezidentas pažymėjo, kad Kelmėje, kurios apylinkėse gyveno Šaulių sąjungos įkūrėjas V. Putvinskis-Pūtvis, justi stiprios šaulystės tradicijos.

„Šauliška savitvarda, disciplina svarbi kiekvienam jaunam žmogui, o per jį ir visuomenei – turint omenyje ne tik pasirengimą ginti šalį ginkluoto konflikto metu, bet ir daug plačiau suprantamą asmens ir kartu valstybės atsparumą“, – sakė šalies vadovas. 
Pasaulinės psichikos sveikatos dienos išvakarėse prezidentas Kelmės Visuomenės sveikatos biure susitiko su visuomenės sveikatos specialistais, savivaldybės gydytojais, socialiniais darbuotojais bei srities specialistais aptarti priklausomybių ligų valdymo, prevencijos ir pagalbos priklausomiems asmenims, žmonių psichikos sveikatos stiprinimo klausimų.

Šalies vadovas akcentavo, kad priklausomybės nuo alkoholio ir narkotikų – labai aktuali Lietuvos visuomenės problema, kelianti didelę socialinę ir ekonominę žalą šiandien ir rizikų mūsų ateičiai. Pasak prezidento, beveik visose savivaldybėse priklausomybių ligos keliamos kaip didelė problema. 

Susitikime šalies vadovas aptarė, ko dar trūksta telkiant pastangas užtikrinti priklausomybių gydymą ir prevenciją. Taip pat susitikime buvo aptariama, ko reikia, kad narkotikų vartojimas būtų užkardytas. Susitikimo dalyviai akcentavo ir „kietąsias“ priemones, skirtas psichotropinių priemonių prieinamumui mažinti.