Prezidentas Kaune gers kavą su parašų rinkimo loterijoje laimėjusiais asmenimis

bns gitanas n
Kaunas
BNS/Fotobanko nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Kaune gers kavą su parašų rinkimo loterijoje laimėjusiais asmenimis.

Kaip anksčiau pranešė G. Nausėdos rinkiminis štabas, laikinojoje sostinėje esančioje kavinėje „Kultūra“ rengiamame susitikime rinkėjai yra kviečiami dalyvauti su savo artimaisiais.

Portalo Delfi duomenimis, laiškai su kvietimais iš viso yra išsiųsti šešiolikai asmenų, tarp kurių – Seimo narys, „laisvietis“ Tomas Vytautas Raskevičius, bardas Gytis Ambrazevičius.

ELTA primena, kad vasario mėnesį antros kadencijos siekiantis šalies vadovas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino kvietimu pasirašyti už jį, kaip kandidatą į prezidento postą, o su tam tikra dalimi pasirašiusiųjų žadėjo išgerti kavos.

„Mielai išgerčiau kavos su ja ar juo, kuris už mane pasirašys: 5000-tasis, 7500-tasis, 10000-tasis, 15000-tasis, 20000-tasis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Nausėda.

Visgi antros kadencijos siekiančio prezidento G. Nausėdos pasiūlymas po gyventojų kreipimųsi atsidūrė VRK akiratyje. VRK nurodė tą pačią dieną gavusi skundus ir G. Nausėdai išsiuntė priminimą, kad Rinkimų kodeksas draudžia papirkti rinkėjus dovanomis už balsavimą, įskaitant parašų rinkimų laikotarpį.

Prezidento rinkimų štabas taip pat buvo įpareigoti dėl tokio kandidato žingsnio pasiaiškinti. Tuomet G. Nausėda savo siūlymą patikslino. Jis nurodė, kad susitikimas vyks kavinėje, o į jį atėję gyventojai už kavą turės susimokėti patys.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.