Prevencinis renginys smurto artimoje aplinkoje tema Utenos rajono gyventojams

Utena
Utenos AVPK nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Utenos AVPK

Sausio 17 d. Utenos rajono socialinių paslaugų centre vyko policijos prevencinis renginys smurto artimoje aplinkoje tematika Utenos rajono gyventojams.

Renginyje dalyvavo Utenos rajono socialinių paslaugų centro lankytojai, šeimos kurioms teikiamos socialinės priežiūros paslaugos, asmeniniai asistentai teikiantys paslaugas negalią turintiems asmenims, nedirbantys asmenys ir kt.

Prevencinio renginio metu pareigūnės pristatė statistikos duomenis dėl smurto artimoje aplinkoje Utenos rajone. Supažindino klausytojus su LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu ir jo nuostatomis. Gyventojams paaiškintos sąvokos: kas yra artima aplinka, smurtas, patikslinta kokios gali būti smurto formos, kaip jos pasireiškia, kokios gali kilti pasekmės žmogaus sveikatai ir gyvybei. Pristatyta kaip vyksta smurto ratas. Pareigūnės skatino visuomenę nebūti abejingais ir pranešti policijai apie žinomus smurto atvejus.

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro vadovė E. Laaskaja paaiškino kokia pagalba teikiama asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, kokios pagalbos galimybės, gyventojams pateikti specializuoto pagalbos centro kontaktiniai duomenys.

Psichologė Z. Ribokienė pasakojo, kaip jaučiasi asmenys patyrę smurtą, kiek pastangų reikia žmogui atsitiesti ir iš naujo pradėti naują gyvenimo etapą. Atkreiptas dėmesys į tai, kad viskas priklauso tik nuo paties žmogaus, nuo jo vidinio sprendimo keisti gyvenimą, nuo jo paties noro žengti žingsnį, o institucijos linkusios padėti pagal savo kompetenciją. Svarbiausia yra šeimos ir vaikų saugumas.

Utenos r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovė A. Gaidienė pristatė biuro vykdomas veiklas susijusias su sveikos gyvensenos puoselėjimu, kvietė gyventojus prisijungti, propoguoti sveiką gyvenimo būdą.

Gyventojams išdalinta prevencinio pobūdžio informacija, skatinanti visuomenės netoleranciją smurtui!Informacija su specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenis, pagalbos galimybėmis asmenims nukentėjusiems nuo smurto.

Dėkojame Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojams, socialiniams partneriams, kad bendradarbiavimo dėka Utenos rajone vykdoma smurto prevencija. Visuomenei suteikiama daug išsamios, reikalingos informacijos.

Pastebėjęs smurtą skambink 112!