Sportas2018 m. Lapkričio 28 d. 09:47

Prestižinėse kultūrizmo varžybose Vokietijoje lietuviai iškovojo du aukso medalius

Prienai

Michael Dickewied nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt

62187

Savaitgalį Hamburge (Vokietija) vykusiose prestižinėse NAC organizacijos kultūrizmo varžybose „Ms & Mr. Universe 2018“ du kartus į viršų kilo Lietuvos vėliava. Varžybose dalyvavo daugiau nei 300 sportininkų.

Moterų „Miss bikini-Shape“ kategorijoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje nugalėjo alytiškė Reda Slavinskaitė (sporto klubas „Šaulė“, trenerė Evelina Sadauskaitė). Reda šiais metais nepralaimėjo nei vienerių varžybų. Ji taip pat tapo absoliučia šios kategorijos čempione, pranokdama vyresnių nei 30 m dalyvių kategorijos nugalėtoją ukrainietę Jaraslavą Gavryčenko.

Vyrų kultūrizmo veteranų (virš 50 m) kategorijoje čempiono titulą apgynė Vytautas Sadauskas (Jiezno „Uola“).

Pasak Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidento Karolio Žilinsko, tai bene stipriausia veteranų kategoriją kokią tik teko matyti per paskutinius dešimt metų. Kova vyko iki paskutinės minutės, tačiau visų teisėjų nuomonė sutapo ir V. Sadauskas apgynė čempiono titulą.

Antrąją vietą užėmė graikas Ioannis Leodis, trečiąją - Claudas Payonas.

Tai jau trečioji Vytauto pergalė šiame turnyre. Prieš dvejus metus Vytautas laimėjo kategoriją virš 40 m., o pernai laimėjo virš 50 m.

V. Sadauskas taip pat susikovė dėl absoliutaus nugalėtojo titulo, dėl kurio rungėsi septynių kategorijų nugalėjai. Pagrindinė kova „užvirė“ tarp trijų lygiaverčių sportininkų belgo Thomo van Coppenolle, vengro Richardo Kohario bei lietuvio V. Sadausko, tačiau galiausiai pergalė atiteko belgui.

Varžybose dalyvavusiems kitiems dviem Lietuvos komandos nariams Gražvydui Naruševičiui bei Mariui Leonavičiui į finalines kovas pakliūti nepavyko.

Taip pat neįvertintas neliko ir Lietuvos teisėjas Karolis Žilinskas. Jis turnyro išvakarėse, pasaulinio kongreso metu, paskelbtame 23 teisėjų reitinge užėmė pirmąją vietą. K. Žilinskas taip pat yra Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidentas.