PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Rugpjūčio 2 d. 15:39

Premjerė pateikė prezidentui tvirtinti naują Ministrų kabinetą: siūlo keisti du ministrus

Lietuva

Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. ELTA / Julius Kalinskas

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


312540

Premjerė Ingrida Šimonytė pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai tvirtinti dekreto projektą dėl Vyriausybės sudarymo. Naujajame sąstate nebėra žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko – jį ketinama keisti dabartiniu Seimo Ekonomikos komiteto vadovu Kaziu Starkevičiumi. Taip pat keičiamas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jo poziciją užims dabartinis viceministras Aurimas Pečkauskas.

Kitose ministerijose pokyčių nematyti. Aplinkos ministru teikiamas Simonas Gentvilas, energetikos ministu – Dainius Kreivys, ekonomikos ir inovacijų ministre – Aušrinė Armonaitė, finansų ministre – Gintarė Skaistė, krašto apsaugos ministru – Laurynas Kasčiūnas, socialinės apsaugos ir darbo ministru – Vytautas Šilinskas, susisiekimo ministru – Marius Skuodis, švietimo, mokslo ir sporto ministre – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, teisingumo ministre – Ewelina Dobrowolska, užsienio reikalų ministru – Gabrielius Landsbergis, vidaus reikalų ministre – Agnė Bilotaitė.

Išplatintame pranešime premjerė I. Šimonytė pažymi, kad pasitiki visais dirbančiais ministrais ir mano, kad „visi jie galėtų tęsti darbą iki Vyriausybės įgaliojimų pabaigos“.

„Nepaisant to, su dviem kolegomis sutarėme dėl pokyčių. Abu jie 2020 m. prisiėmė atsakomybę itin sudėtingomis aplinkybėmis ir už tai nuoširdžiai dėkoju. Bet kuris iš jų viešąjį interesą vertina labiau už asmenines ambicijas ar pozicijas, kaip ir dera valstybiškai mąstančiam politikui. Labai vertinu tai, ką tiek Arūnui, tiek Kęstučiui pavyko nuveikti per šiuos 3,5 metų nepaisant sudėtingų iššūkių jų kuruotoms sritims, nepaisant nuolatinės kritikos, kurios dalis buvo panašesnė į asmeniškumus nei į konstruktyvias pastabas“, – nurodė premjerė.

„Visgi Vyriausybė absoliučiai didžiąją dalį savo suplanuotų šiai kadencijai darbų įvykdė ir būtų apmaudu, jeigu likęs kadencijos darbams užbaigti laikas būtų švaistomas atsimušinėjimams ir pasiaiškinimams. Tiek aš, tiek visa Vyriausybė visada prioritetą teikė ir teiks konstruktyviam darbui Lietuvos naudai, o ne kokiam nors galynėjimuisi“, – pažymėjo ji.

Praėjusią savaitę, pirmadienį, G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė I. Šimonytę ministre pirmininke. Politikė turi sudaryti ir pateikti prezidentui naują Vyriausybę iki kito pirmadienio – tuomet baigiasi įstatyme numatytas 15 dienų terminas.

Prezidentūra jau anksčiau leido suprasti, kad labiausiai iš Vyriausybės narių labiausiai abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko ateitimi kabinete. Pastarosiomis savaitėmis kritikos žeriama ir sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atžvilgiu. Visgi, pats prezidentas konkrečių pavardžių viešai neįvardijo.

Trečiadienį G. Nausėda žurnalistams kartojo manantis, kad dešiniųjų Vyriausybėje būtini pokyčiai. Pasak jo, atnaujinimų reikia siekiant užtikrinti kokybišką ateinančių metų biudžeto svarstymą.

Savo ruožtu I. Šimonytė teigė, jog net likus keliems mėnesiams iki Seimo rinkimų gali vykti pokyčių Ministrų kabinete. Visgi, anot jos, tokie pasikeitimai turi būti argumentuoti.

Ministrų kabinetas yra sudaromas ir tvirtinamas iš naujo po to, kai Vyriausybė grąžino įgaliojimus naujai išrinktam prisiekusiam prezidentui.

#NAUSĖDA#ŠIMONYTĖ#VYRIAUSYBĖ#MINISTRŲ#KABINETAS
#ATNAUJINIMAS