Premjerė apie svarstymus dėl SND akcizo: nulinio nesiūlysime, bet kompensuosime

20240129slis4559
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Sniegė Balčiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Seimui pirmadienį pradėjus svarstyti Akcizų įstatymo pataisas dėl suskystintų naftos dujų (SND) akcizo grąžinimo, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė nesiūlys nulinio tarifo.

„Tikrai nesiūlys (Vyriausybė – BNS) nustatyti nulinio tarifo (...), todėl, kad tai neatitinka nei žaliojo kurso, nei anglies dioksido emisijų mažinimo tikslų“, – Seime pirmadienį sakė ministrė pirmininkė. 

Be to, anot jos, vartotojams, kurie sausį-vasarį mokėjo padidintą SND akcizą, jis būtų kompensuojamas 2025-aisiais pusei metų atidedant anglies dioksido dedamąją.   

„Tam, kad būtų kompensuojamas akcizo padidėjimas sausio ir vasario mėnesiais. Tai geras kompromisas“, – tvirtino I. Šimonytė. 

Pasak jos, SND akcizo tarifai, taikomi kitose Europos Sąjungos valstybėse, siekia nuo 13 iki 60 eurų.

„Yra kelios valstybės, galbūt keturios, kurios taiko nulinį tarifą, yra kokios keturios valstybės, kurios taiko tokį aukštą tarifą, kaip šiuo metu taikomas Lietuvoje. Didysis rėžis yra maždaug tarp 13 ir 60 eurų“, – kalbėjo ji.   

Premjerės teigimu, siūlomas 41 euro akcizas „pakankamai logiška mediana“ atsižvelgiant į kitų valstybių taikomus tarifus.   

„Jos (SND  – BNS) yra mažiau taršios už raudoną dyzelį, bet labiau taršios už gamtines dujas“, – tvirtino ministrė pirmininkė.