Aktualijos | 8 MIN.

Pratęstus mokslo metus tirpdo alinantis karštis

Reporteris Gargždų Banga
2019 m. birželio 19 d. 16:24
img-0272.jpg

Karščio rekordams mušant neregėtas aukštumas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragino mokyklų vadovus koreguoti ugdymo procesą. Tačiau sutrumpintos pamokos vaikus menkai guodė: tvankios klasių patalpos sudarė sąlygas nebent imituoti ugdymo procesą. Darželiuose situacija taip pat nepavydėtina, mažamečiai kenčia pragarišką karštį.

Paiso ministro rekomendacijų?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar šios savaitės pradžioje išplatino pranešimą mokykloms, kuriame akcentuojama, kad užsitęsus karštiems orams Lietuvoje ir kylant pavojui dėl mokinių sveikatos, galima drąsiai koreguoti ugdymo procesą, pvz., pamokas ar jų dalį keičiant į kitas ugdymo organizavimo veiklas kitose erdvėse ir aplinkose ar, išskirtiniais atvejais, leidžiant mokiniams likti namuose, prieš tai informavus mokinių tėvus.

Sprendimo teisė mokyklų vadovams koreguoti ugdymo procesą nustatyta švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu dėl bendrųjų ugdymo planų.

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas ir jo pavaduotoja Rasa Petrauskienė dalyvavo ugdymo įstaigų direktorių susirinkime, kuriame ragino vadovus laikytis LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijų bei atkreipti dėmesį į ugdymo proceso organizavimą šiltuoju metų laiku ir, esant būtinybei, jį koreguoti.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Pet­ravičius „Bangą“ patikino, kad rajono švietimo įstaigose paisoma švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus rekomendacijų. „Pavyzdžiui, trečiadienį visų Gargždų mokyklų mokiniai išsiskirstė 13 val. Ket­virtadienį-penktadienį ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Kiekviena įstaiga sprendžia dėl atitinkamų priemonių taikymo“, – teigė A. Petravičius. Anot jo, nutraukti mokslo metų negalima, tačiau galbūt vertėtų pamąstyti, ar ne geriau mokslo metus ilginti, pradedant mokytis ne nuo Rugsėjo 1-osios, o nuo rugpjūčio mėnesio. Dažniausiai šis mėnuo jau būna vėsesnis. Tai turi būti sprendžiama valstybiniu lygmeniu“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas.

Vėdinimo sistema negelbsti

Anot A. Petravičiaus, nė viena rajono švietimo įstaiga neturi kondicionavimo sistemos. Tačiau „Bangos“ redakcija sulaukė „Minijos“ progimnazijos moksleivės mamos skambučio. Moters žiniomis, švietimo įstaigoje, kai ši buvo modernizuojama, buvo įrengta kondicionavimo, rekuperacinė sistema, tačiau pastaroji esą neįjungiama, taupomos lėšos.

Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis, išgirdęs tokias kalbas, akcentavo, kad progimnazijoje yra įrengta ne kondicionavimo, o vėdinimo sistema, tai visiškai skirtingi dalykai.

Be to, užtikrino netaupąs mokinių sveikatos sąskaita. „Tėvai įsivaizduoja, kad įmanoma atšaldyti patalpas. Tačiau tai ne kondicionierius. Vėdinimo sistemą naudojame kiek įmanoma, tačiau kai lauke tvyro toks karštis, šiluma plūsta vidun ir norimo efekto nėra. Vėdinimo sistema yra įjungta, ji pasiteisino sporto salėje. Žiemą, kai vyksta masiniai susibūrimai, galima pravėdinti patalpas, taip pat aktų salėje“, – aiškino J. Gindulis. Jo pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė vis dėlto atkreipė dėmesį, kad vėdinimo sistemos įrengimas sumažino progimnazijos erdves, taip pat nemažai kainavo, o norimo efekto šiuo metų laiku nėra.

Kainavo per 212 tūkst. Eur

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Aistė Daukantienė: „Minijos“ progimnazijoje atliekant modernizavimo darbus vėdinimo sistema buvo įrengta už 212 859,12 Eur. Ši sistema užtikrina oro cirkuliaciją, šaltuoju metų laiku oras yra pašildomas. Vėdinimas modernizuotose/rekonstruotose švietimo įstaigose yra privalomas. Kondicionavimo sistema mokykloje įrengta nebuvo, nes vadovaujantis teisės aktais ji yra neprivaloma.“

J. Gindulis pridūrė, kad pamokos įstaigoje yra trumpinamos, suderintas ir visų trijų Gargždų mokyklų mokinių pavėžėjimo klausimas. Kai dar nebuvo tokios kaitros, užsiėmimai vyko ir lauke, buvo keičiamos erdvės, ugdymo procesas vykdytas, atsižvelgiant į klimato sąlygas.

„Mokiniai bet kuriuo metu gali atsigerti vandens valgykloje. Meniu taip pat pakoreguotas, siūloma lengvesnių patiekalų, vaisių kokteilių ir pan. Žinoma, populiarumo viršūnėje yra šaltibarščiai“, – šypsodamasi pasakojo pavaduotoja ugdymui L. Zubauskienė.

Trumpina pamokas

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis „Bangai“ atvirai sakė, kad esant tokiems karščiams logiška būtų apskritai nutraukti ugdymo procesą. „Tačiau valgykloje yra suplanuotas maitinimas, užsakyti produktai, kurie, nutraukus ugdymo procesą, sugestų. Tad kol kas apsiribojama pamokų laiko trumpinimu. Tiek praėjusios savaitės ketvirtadienį-penktadienį, tiek šią savaitę nuo trečiadienio pamokos vyko trumpiau“, – teigė A. Alčauskis. Anot jo, karščiams ne slūgstant, o toliau mušant rekordus, kai kurie mokiniai tiesiog nėjo į mokyklą, tėvai už tai prisiėmė atsakomybę.

„Mokslo metai buvo pailginti ir šiemet ugdymas buvo suplanuotas iki birželio 21 d. Pedagogai išties buvo suplanavę veiklas, tačiau oro sąlygos neleidžia jų įgyvendinti“, – pripažino Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius. Anot jo, laimei, kad pradinukų mokslo metai jau baigti.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas „Bangos“ korespondentei pripažino, kad mokymasis esant tokiems karščiams išties pažeidžia higienos normas, tad pamokos taip pat trumpintos, mokiniai galėjo neiti į mokyklą. Tačiau dauguma vis tiek pavyzdingai lankė, argumentuodami, jog švietimo įstaigoje susitinka su draugais.

Darželiuose sunku tvertis

Nenumaldomas karštis kelia pavojų ne tik mokinių, bet ir pačių mažiausiųjų darželinukų sveikatai. Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Elena Ačienė teigė, jog lauke situacija dar pakenčiama, nes pakankamai dėkinga darželio teritorija: daug medžių, pavėsio. Tačiau sunkiausia atėjus pietų metui tose grupėse, kur miegamieji sujungti su bendromis patalpomis, yra vos ištveriamas karštis. Vaikai nemiega, o vartosi ir vis geria vandenį.

Pirmajame pastato aukšte situacija geresnė, tačiau antrajame yra kokios 4 grupės, kuriose kaitra ypatingai vargina. Kondicionavimo sistema, anot E. Ačienės, išties būtų išeitis. „Tačiau jei kaitra bus tik kokią savaitę, ar verta tiek investuoti. Kita vertus, klimatas vis šiltėja, būtina užtikrinti vaikams geras sąlygas, nekenkiančias sveikatai“, – svarstė įstaigos direktorė.

Skaitytojų nuomonės

Socialiniame tinkle „Facebook“, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ paskyroje, skaitytojai išsakė tokias nuomones dėl mokymosi alinant karščiams.

Raimonda: „Vyresni vaikai dar geba savim pasirūpinti, bet darželiuose kokia padėtis, niekam neįdomu, gaila ir vaikų, ir auklėtojų. Grupių pietinėje pusėje langai užtemdyti, vaikai leidžia laiką prietemoje ir dar tvankumoje, pažeidžiamos higie­nos normos. Bent pietinių pusių grupės ar klasės turėtų būti kondicionuojamos. Žinoma, tai laikina, nors vėdinimo sistemos nerasta nė viename rajono darželyje, bet sveikatai žala gali būti padaroma. Įdomu, kur žiūri Visuomenės sveikatos centras? Ir dar žadama didinti vaikų skaičių grupėse!? Ar bent sąžinės nors kiek turi mūsų valdininkai? Metas bendruomenei suklusti ir pasirūpinti savo ir vaikų gerove.“

Renata: „Žinau vieną gimnaziją Klaipėdoje, kur vyko šiandien (trečiadienį – aut. past.) sporto šventė. Tai leidau namie pasportuot su knyga po kondicionierium. Nors yra ir parkų mieste, ir muziejų šaltų, kažkaip nesiseka organizuot veiklos ne keptuvėse. Juk galėjo sporto šventę prie karjero ar jūros padaryt, būčiau ir aš nuėjus.“

Ilona: „Mokosi keptuvėje.“

ĮDOMU

  • Šie mokslo metai 5–8 kl. mokiniams truks 185 mokymosi dienas. Dauguma mokyklų ugdymo procesą baigs birželio 21 dieną. Kada baigiasi mokslo metai, priklauso nuo to, kaip intensyviai buvo organizuotas ugdymo procesas konkrečioje mokykloje, pvz., dalis mokyklų šiais metais mokslo metus pradėjo šeštadienį, t. y. rugsėjo pirmąją, dalis pradėjo pirmadienį – rugsėjo 3 d., taip pat kai kurios mokyklos rengė edukacines veiklas šeštadienį – tad jos mokslo metus baigia atitinkamai kiek anksčiau.
  • Maždaug prieš dešimtmetį Lietuvoje mokslo metai truko 195 dienas, vėliau ėmė trumpėti.

Šiauliai
Daugiausia statybą leidžiančių dokumentų išdavusių savivaldybių dešimtuke – Šiaulių rajono savivaldybė šeštoje vietoje
VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA), vykdanti informacinės sistemos „Infostatyba“ priežiūrą, plėtojimą ir duomenų tvarkymą, dalijasi 2025 m. lapkričio mėnesį išduotų statybą leidžiančių dokumentų (SLD) statistika. Šeštoje dešimtuko vietoje – Šiaulių rajono savivaldybė (36 vnt.)
Aktualijos | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Drąsos kino ir teatro aktorei Eglei Jackaitei tikrai netrūksta, tad nenuostabu, kad ji ryžtasi atviram pokalbiui laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“.
Veidai | 4 MIN.
0
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico lėktuvas buvo smarkiai apgadintas Briuselio oro uoste.
Pasaulis | 2 MIN.
1
Netikėtas, bet džiaugsmą keliantis įvertinimas – šiaulietės Gabijos Petrauskaitės projekto GabbyLuk ir Allergic (Algirdo Bardausko) kūrinys „Alone“ pateko tarp M.A.M.A apdovanojimų Power Hit Radio „Made in LT“ nominacijos pretendentų.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nacionalinis kraujo centras (NKC) pastebi, kad prieš didžiąsias metų šventes, gruodžio mėnesį, suaktyvėja nuolatinių ir pirmą kartą kraują dovanojančių donorų aktyvumas. Tam, kad pirmasis apsilankymas kraujo donorystės centre donorui būtų sklandus, primenama, kodėl pirmakarčiams donorams būtina sugrįžti pakartotinai po kelių mėnesių. To nepadarius, dalies kraujo komponentų panaudojimas atidedamas, ir donoro auka gali tapti nepilnavertė. Skaičiuojama, kad per 2024 m. daugiau nei 7,1 tūkst. gyventojų pirmą kartą aukojo kraujo ir tapo donorais.
Lietuva | 5 MIN.
0
Prieš vidurdienį ketvirtadienį Lietuvoje vyks Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.
Lietuva | 4 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico lėktuvas buvo smarkiai apgadintas Briuselio oro uoste.
Pasaulis | 2 MIN.
1
JAV Kongresas trečiadienį patvirtino gynybos biudžetą, į kurį įtraukta 400 mln. dolerių metinė pagalba Ukrainai ateinantiems dvejiems metams.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Trečiadienį į policijos pareigūnus kreipėsi Radviliškio rajono gyventojas, kuris suprato, kad nukentėjo nuo sukčių. Vyras neteko nemenkos pinigų sumos.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Trakai
Vilnius
Trečiadienio rytą Trakų rajone susidūrė du lengvieji automobiliai, vieno jų vairuotojas dėl patirtų sužalojimų neišgyveno.
Gatvė | 2 MIN.
0
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Tvirtos vertybės, nuoseklumas ir ilgalaikis įsipareigojimas sporto bendruomenei atnešė apčiuopiamų rezultatų. „MV GROUP Production“ valdoma „Gubernijos“ gamykla, daugelį metų kryptingai remianti įvairias sporto komandas ir iniciatyvas Šiauliuose bei visoje Lietuvoje, buvo įvertinta reikšmingu apdovanojimu. Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose „Gubernija“ pripažinta Metų sporto rėmėja.
Sportas | 4 MIN.
0
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Jau ne pirmus metus šiauliečiai, regiono gyventojai ir net žinomi Lietuvos influenceriai šeštadieniais ir sekmadieniais keliauja į gyvenvietę greta Šiaulių. Aukštelkėje veikia bagažinių turgus, kuris čia privilioja tiek pardavėjų ir pirkėjų, kad sunku rasti vietą automobiliui. Viena iš „bagažinturgio“ įkūrėjų yra Gabrielė Nemunytė.
Veidai | 5 MIN.
0
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Radviliškis
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Šiauliai
Drąsos kino ir teatro aktorei Eglei Jackaitei tikrai netrūksta, tad nenuostabu, kad ji ryžtasi atviram pokalbiui laidoje „Nuogas pokalbis su Danieliumi Bunkumi“.
Veidai | 4 MIN.
0
Jau ne pirmus metus šiauliečiai, regiono gyventojai ir net žinomi Lietuvos influenceriai šeštadieniais ir sekmadieniais keliauja į gyvenvietę greta Šiaulių. Aukštelkėje veikia bagažinių turgus, kuris čia privilioja tiek pardavėjų ir pirkėjų, kad sunku rasti vietą automobiliui. Viena iš „bagažinturgio“ įkūrėjų yra Gabrielė Nemunytė.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 18-oji – Tarptautinė migrantų diena; Arabų kalbos diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0