Prasmingai paminėtas 700-asis Vilniaus gimtadienis

Zarasai
Nuotr. Inesos Dumbravienės
Inesa Dumbravienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Sausio 30 dieną Zarasų „Santarvės” pradinės mokyklos ketvirtų klasių moksleiviai dalyvavo spektaklyje „Žalia gyva“, kurį demonstravo „Teatriukas“ – profesionalių, nepriklausomų aktorių trupė, aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas.

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas, kurį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva” ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą kaip G. Mareckaitės knyga „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios.

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo miesto istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai paminėti 700 -ąjį Vilniaus gimtadienį!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo filmukas iš renginio: https://www.youtube.com/watch?v=kt0AkNvNcFA

 

Nuotraukos Inesos Dumbravienės