Praskleidė paslapties šydą: Kėdainių eglės žibintai dvelks gerumu ir viltimi

Praskleidė paslapties šydą: Kėdainių eglės žibintai dvelks gerumu ir viltimi
Kaunas
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nenumaldomai artėjant bene laukiamiausioms šių metų šventėms, jau imame gyventi jų nuotaikomis. Kasmet nustebinanti Kėdainių miesto eglė ir šiemet turės ypatingą žinią. Didžiosios Rinkos aikštės žaliaskarė jau netrukus paskleis net ir tamsiausiu metu šildantį gerumą.

Didžiosios Rinkos aikštė gruodį taps šviesuliu, simbolizuojančiu neišsenkančią viltį. „Šiemet miesto eglė bus puošiama žibintais. Juk žibintas – tai šviesos, gerumo ir vilties simbolis, šilumos skraiste apgaubiantis ir mažo, ir didelio širdį...“ – paslapties šydą atskleidžia Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė. 

Kėdainių miesto puošmenoms ir eglei šiemet skirtas toks pats biudžetas kaip ir 2020-aisiais. Šių metų Kalėdos mieste rajono savivaldybei kainuos apie 22 700 tūkst. eurų.

Pagrindinė miesto eglė taps ryškiausiu Kėdainių žibintu ir Didžiosios Rinkos aikštėje kurs pasakišką šventinę atmosferą. Klasikinės formos keturkampiais žibintais, auksinėmis snaigėmis ir raudonais žaisliukais papuoštą žaliaskarę sups būrys nykštukų – mažųjų Kalėdų senelio pagalbininkų, gerai pažįstamų iš vaikų literatūros, pasakų, animacijos bei kino filmų. Visas šis šventinis ansamblis, taip pat ir eglės viršūnė, dėvės žaismingas kalėdiškas kepuraites.

Visas miestas alsuos pakilia nuotaika – gyventojai kviečiami puošti namų, įstaigų, organizacijų pastatus ir jų aplinką šilumą ir šviesą simbolizuojančiais žibintais. Prie Kėdainių kultūros centro gruodžio 8–sausio 3 dienomis švies instaliacija „Kalėdų naktį tylią“, sukurta Kėdainių kultūros centro darbuotojų. Šviesomis bus užpildytas ir miesto parkas, čia gruodžio 25–sausio 3 bus galima grožėtis šviesų instaliacija „Sapnų sala“.

Žaliaskarės įžiebimo šventė Kėdainiuose vyks gruodžio 3-iosios vakare, 18 valandą.

Kėdainiečiams ir miesto svečiams sušalti neleis kultūros centro vaikų popchoro „Perliukai“ bei Iglės Bernotaitytės ir Tado Juodsnukio koncerto garsai. Dangų virš aikštės raižys 10 galingų lazerių projektorių šou. 14–21 val. šurmuliuoskalėdinių dovanų mugė, kurioje bus galima įsigyti kulinarinio paveldo, tautodailės, rankų darbo, išskirtinių prekių ženklų kūrėjų dirbinių ir kitokių gėrybių.

Tradiciškai veiks Kalėdų senelio rezidencija, važinės kalėdinis traukinukas. Rotušės kiemelyje bus įkurta Lietucos tautodailininkų sąjungos nario, medžio skulptūrų drožėjo ir Kėdainių krašto kultūros premijos laureato Juliaus Urbanavičiaus kurta prakaitėlė.

Redakcija rekomenduoja