Prasidėjo savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“

palangos-dienos-2024-aldas-kazlauskas-1-copy-2
Palanga
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Palangos miesto savivaldybės inf.

Penkiadienio vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai iškeltos Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavos – taip pradėtas savaitę – iki balandžio 5 d. – truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“.

Nepaisant lietaus, paminėti „Palangos dienų“ pradžią Nepriklausomybės aikštėje susirinko įvairaus amžiaus kurorto bendruomenės nariai. Renginio, kurį vedė Palangos kultūros centro Grubiojo teatro aktoriai Virginijus ir Rita Miliniai, metu prisiminti bei pagerbti šio renginių ciklo sumanytojai ir įgyvendintojai Vitalius Bernardas Litvaitis, Nerijus Stasiulis bei Adas Sendrauskas. Iškilmingą ceremoniją savo pasirodymu papuošė Palangos orkestras.

Susirinkusiuosius pasveikino ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pabrėžė, jog Palanga – ypatingas miestas, svarbus ne tik vietos gyventojams, bet ir visai Lietuvai. Meras pasveikino palangiškius su švente bei dėkojo palangiškiams už jų bendruomeniškumą ir meilę Palangai.

Jau dešimtus metus organizuojamos „Palangos dienos“ skirtos įprasminti du ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbius istorinius įvykius. Šiuo renginių ciklu bus minimas Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinama balandžio 5-oji – diena, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Visą savaitę palangiškius ir kurorto svečius kvies įvairios parodos, koncertai, diskusijos ir kt. Balandžio 5–7 dienomis Palangos sporto centre vyks ir krepšinio turnyras „Palanga CUP 2024“, skirtas Palangos dienoms paminėti.

Šis šventinis laikotarpis taip pat skelbiamas ir Palangos vėliavos savaite, tad miesto gyventojai, įmonės bei organizacijos kviečiami padabinti savo pastatų fasadus Palangos miesto vėliavomis.