Prasidėjo mėnesį truksiantis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“

L. Yarmoshenko nuotr.
Šiauliai
L. Yarmoshenko
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. lapkričio 4, 11, 18, 24–25 dienomis Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) vyks XIV respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“. Šiemet festivalis teatro gerbėjams padovanos net dvi premjeras bei pluoštą klasika tapusių spektaklių, priversiančių ne tik pasijuokti iš komiškų situacijų, apmąstyti gyvenimo kasdienybės tragedijas ir džiaugsmus, bet ir lavinti vaizduotę. Šeštadienio vakarą „Pulsą“ atidarė Joniškio kultūros centro teatras „Žiburys“ (rež. V. Tuomaitė). Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Spektakliai nemokami.

Spektaklyje pagal V. Bladykaitės pjesę „Nuoma ir trys kiaušiniai“ pasakota dviejų finansinius sunkumus įveikti pasiryžusių moterų istorija, kupina nenuspėjamų kurioziškų įvykių. Norėdamos prasimanyti pinigų, motina su dukra sumano pernuomoti būstą bei teikti būrimo paslaugas. Žiūrovus spektaklis papirko ne vien komiškomis situacijomis, privertusiomis kvatotis, bet ir socialine kritika, gyvenimišku žmonių santykių veidrodžiu bei teatro aktorių sukurtais spalvingais personažais.

Organizatoriai primena, kad nuo 2009 metų organizuojamas mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“ į Šiaulius sukviečia geriausius šalies mėgėjų teatrus. Festivalio programoje – spektakliai, skirti ne tik suaugusiems žmonėms, bet ir mažiesiems teatro mylėtojams.

Nemokamas teatro festivalis „Pulsas“ tęsis ir toliau. Lapkričio 11 d. bus rodomi du spektakliai: 15 val. Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ pristatys B. Dauguviečio komediją „Žaldokynė“ (rež. Birutė Šneiderienė), o 16 val. šiauliečius ir miesto svečius į istorijų pasakojimų spektaklį „Alio, būti ir nebūti mitai?“ (rež. Rasa Šiaučiūnaitė) pakvies Kelmės kultūros centro mėgėjų teatras „(Ne)taktiški“.

Visa programa: Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje (www.siauliukc.lt).

 

Informaciją teikia režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckiene, mob. +370 678 46 145, e. p. lina.peleckiene@siauliukc.lt.