REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Liepos 10 d. 16:46

Prasidedant derliaus nuėmimui, Ukrainos grūdų augintojai nerimauja

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Užsienio žiniasklaida


239652

Ukrainos aukso laukai yra paruošti nuimti derlių, tačiau, tęsiantis Rusijos blokadai prie Juodosios jūros, 22 mln. tonų praėjusių metų derliaus vis dar negali pasiekti paskirties vietos.

Pasaulio duonos krepšeliu praminta Ukraina tiekia grūdus į Šiaurės Afriką, Aziją ir Europą. Tačiau invazija skatina pasaulinę maisto krizę, o ūkininkai jaučia spaudimą.

„Kaina, kurią gauname už savo grūdus, nėra gera. Saugyklos atsisako juos priimti. Ūkininkai turi juos palikti. Fronto linija netoli. Bet kada visa tai gali būti susprogdinta“, – sakė žemės ūkio įmonės savininkas Jurijus Vakulenkvas.

Ūkio darbuotojai kasdien rizikuoja savo gyvybėmis ir kartais laukuose randa sprogmenų.

Oleksandro Chubuko sandėliavimo dėžėse gausu pernykštės produkcijos. Šiemet jis tikisi nuimti 500 tonų grūdų, bet pirmą kartą neturi kur jų dėti.

„Ukrainos grūdai dabar negali patekti į tarptautinę rinką, nes neveikia uostai. Jūros kelias buvo svarbiausias. Dabar grūdų poreikis sumažėjo. Šiuo metu kuriami nauji logistikos maršrutai per Europą. Tačiau Europa negali susidoroti su tokiais grūdų kiekiais“, – sakė jis.

„Mūsų kolegoms iš Rusijos: Ukraina nėra jūsų šalis. Jos grūdai nėra jūsų grūdai. Kodėl jūs blokuojate uostus? Turėtumėte išleisti grūdus“, – sakė Blinkenas užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui, su kuriuo jis atsisakė susitikti atskirai.

Blinkenas Rusijos delegacijai papasakojo apie JAV finansinę pagalbą sprendžiant pasaulinį maisto trūkumą, kurį sukėlė karas Ukrainoje, vienoje didžiausių pasaulyje grūdų eksportuotojų.

„Rusija yra problemos šaltinis, JAV yra susitelkusios į sprendimus“, – sakė jis.

Ukrainos gamybą blokavo Maskvos puolimas, todėl kainos smarkiai išaugo ir ypač skaudžiai nukentėjo neturtingos ​​šalys.

Maskva teigia, kad leis plaukti maisto prikrautiems Ukrainos laivams, jei Ukrainos armija paliks uostus, o Kyjivas, baimindamasis dėl savo Juodosios jūros pakrantės saugumo, atsisako tai svarstyti.

Konstancos uostas Rumunijoje padeda karo draskomai šaliai eksportuoti visus svarbius grūdus. Ukraina taip pat naudoja tris uostus Dunojaus upėje ir 12 sienos kirtimo punktų su Europa.

Turkija teigia, kad bendradarbiauja su JT, Kyjivu ir Maskva, kad surastų sprendimą, įskaitant saugius koridorius Juodojoje jūroje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA