Prasideda rinkimų į Europos Parlamentą politinė kampanija

rinkimų dėžutė bnss
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad šeštadienį, likus lygiai šešiems mėnesiams iki rinkimų į Europos Parlamentą dienos, oficialiai prasideda šių rinkimų politinė kampanija.

Pasak VRK, nuo šeštadienio galima registruotis politinės kampanijos dalyviais ir kelti kandidatų sąrašus Europos Parlamento rinkimuose.  

Rinkimų kodeksas numato, kad partijos ir politiniai komitetai, kurie planuoja kelti kandidatų sąrašus Europos Parlamento rinkimuose ir yra įregistruoti įstatymo nustatyta tvarka registruotis gali ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų.

Prieš užsiregistruodami visi politinės kampanijos dalyviai turi turėti banko sąskaitą, kuri bus naudojama tik politinės kampanijos tikslais, sudaryti sutartį su kampanijos iždininku bei užpildyti prašymą.

Tik užsiregistravus politinės kampanijos dalyviu galima priimti aukas ir prisiimti įsipareigojimus dėl politinės kampanijos išlaidų. Politinės kampanijos dalyviais neužsiregistravę asmenys negali pirkti politinės reklamos ir kitų su politine kampanija susijusių paslaugų ar prekių, sudaryti su politine kampanija susijusių sutarčių.

Vykstant politinei kampanijai, atlygintina politinė reklama turi būti aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos ir pažymėta nurodant lėšų šaltinį bei skleidžiama pagal deklaruotus įkainius, pažymi VRK.

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki kitų metų kovo 18 dienos (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų priėmimas.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks 2024 metų birželio 9 dieną.