Prasideda išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose

Lietuva
BNS nuotr.
Milena Andriukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Antradienį prasideda išankstinis balsavimas: jo metu rinkėjai, kurie negalės į rinkimų apylinkę atvykti sekmadienį, savo valią savivaldos ir tiesioginiuose merų rinkimuose gali pareikšti iš anksto.

Balsavimas bus organizuojamas antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 7 val. iki 20 val., skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Kaip spaudos konferencijoje antradienio rytą pranešė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė, 9.50 val. duomenimis iš anksto balsavo beveik 4 tūkst. rinkėjų.

„Nedaug, bet dar praėjo tik kelios valandos“, – sakė pirmininkė.

Daugiausiai išankstinio balsavimo vietų yra sostinėje: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.

Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į dvi balsavimo vietas – savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50) ir Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinėje).

Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96), S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pastate (Perkūno al. 5) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).

Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).

„Aktyviausiai kol kas rinkėjai balsuoja Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Lukiškių aikštėje, Kauno mieste Laisvės alėjoje, Vilniaus rajone ir Panevėžio mieste“, – sakė J. Petkevičienė.

Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.

Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

„Mūsų duomenimis, šiemet pasinaudoti teise balsuoti namuose galės virš pusės milijono rinkėjų“, – antradienį sakė VRK pirmininkė.

Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. 

Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.