PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Gruodžio 19 d. 20:32

Prancūzija kaltina Rusiją manipuliuojant nuomonės formuotojais Europoje

Pasaulis

Socialiniai tinklai. Freepik nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS.LT


335374

Prancūzija trečiadienį apkaltino Rusiją siekiant manipuliuoti prancūzų ir kitų Europos šalių socialinių tinklų nuomonės formuotojais bei teigė, kad Maskva naudoja įvairias ir greitai kintančias skaitmeninio kišimosi taktikas.

Susirūpinimas dėl numanomo Rusijos dezinformacijos skleidimo augo nuo 2016-ųjų JAV rinkiminės kampanijos, po kurios buvo išrinktas Donaldas Trumpas, o Rusijos didelio masto invazija į Ukrainą šį susirūpinimą dar labiau pakurstė.

„Mes turime įrodymų, kad Rusija bando manipuliuoti nuomonės formuotojais Europos šalyse, tarp jų Prancūzijoje“, – parlamento Užsienio reikalų komitetui sakė užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot.

Laikraštis „Le Monde“ anksčiau pranešė, kad Kremliui artimi veikėjai susisiekė su tūkstančiais nuomonės formuotojų, tarp jų ir Prancūzijoje, norėdami skleisti prorusišką propagandą.

J. N. Barrot teigė, jog Prancūzijos atžvilgiu naudojami keli skirtingi būdai kištis.

„Veikimo metodai yra skirtingi ir greitai keičiasi“, – sakė jis. Rinkimus Moldovoje ir Rumunijoje ministras pateikė kaip „plataus nuomonės formuotojų socialiniuose tinkluose naudojimo“ rinkimams trikdyti pavyzdžius, ypač atkreipdamas dėmesį į platformą „X“.

Proeuropietiška prezidentė Maia Sandu lapkritį laimėjo rinkimus Moldovoje, įveikusi savo prorusišką varžovą.

Tačiau Rumunijoje kraštutinių dešiniųjų kandidatas Calinas Georgescu netikėtai iškilo į viršūnę pirmame prezidento rinkimų ture.

Rumunijos Konstitucinis Teismas vėliau anuliavo rinkimų procesą, nurodydamas, kad jį temdė pažeidimai.

Europos Sąjunga (ES) antradienį pranešė, kad pradėjo oficialų tyrimą „TikTok“ atžvilgiu – dėl įtarimų, kad šia platforma Rusija naudojosi siekdama paveikti Rumunijos rinkimų rezultatus.

„Le Monde“ citavo Prancūzijos žvalgybos agentūrų šaltinį, teigusį, jog Maskva kreipėsi į daugiau nei 2 tūkst. turinio kūrėjų Europoje.

„Apie 20 iš jų, įskaitant devynis prancūzus, kaip teigiama, sutiko su pasiūlymu“, – rašė laikraštis.

„Tyrimai šiuo metu vis dar vyksta ir mes raginame turinio kūrėjus, kaip ir jų sekėjus, itin budriai vertinti šiuos pavojus“, – sakė J.-N. Barrot.

„Šioje srityje mes privalome būti ryžtingi, išlaikyti šaltą protą. Turime suvokti pavojų. Jį sutikti vieningai ir pasirinkti tinkamus įrankius į tai atsakyti“, – pažymėjo jis ir teigė, kad Prancūzija sustiprino savo arsenalą „skaitmeninio kišimosi aptikimui ir identifikavimui“.

#PRANCŪZIJA#RUSIJA#SOCIALIAI#TINKLAI#NUOMONĖ
#FORMUOTOJAS