PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 28 d. 17:06

„Pramogų salos“ reikalai persikels į Tarybos posėdį: reikalinga vieša diskusija

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


43382

Frakcijų seniūnai kartu su miesto meru diskutavo apie „Pramogų salos“ situaciją. Dabar šiai įmonei yra pritaikytos laikinos apsaugos priemonės ir „Pramogų sala“ negali įprastai dirbti. Po diskusijų konstatuota, jog šis klausimas keliaus į Šiaulių miesto tarybos posėdžio darbotvarkę, nes reikalinga platesnė, vieša diskusija, o palankių abiems pusėms sprendimų taip ir nerandama.

Taip pat skaitykite: Vyks ar nevyks renginių ir koncertų Šiaulių arenoje?

Panašu, kad kiekvieną savaitę pasigirsta naujienų apie Šiaulių arenos valdytojo „Pramogų sala“ ir Šiaulių miesto administracijos konfliktą. Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių arenos operatorius nesutaria dėl 2016 metais išmokėto koncesijos mokesčio. Ginčas persikėlė į teismą. Norėdama susigrąžinti 2016 metais galimai be reikalo išmokėtą 215 tūkstančių eurų koncesijos mokestį, Šiaulių miesto savivaldybė paprašė teismo įmonei „Pramogų sala“ taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Kitaip tariant – įšaldyti jos sąskaitas. Tačiau „Pramogų salos“ direktoriaus pavaduotojas neslepia, kad dėl to sunku vykdyti būtinus įsipareigojimus. Ką jau kalbėti apie honorarų už suplanuotus renginius ar koncertus išmokėjimą atlikėjams.

„Šiandieninė situacija yra tokia, kad pagal administracijos pareikštą ieškinį, sustabdytas laisvas disponavimas turtu. Šiandien antstolis šią teismo nutartį vykdo. Dėl to „Pramogų salai“ yra apsunkinta situacija vykdyti savo veiklą, nors šitoje situacijoje darbo užmokesčiui ir komunalinėms paslaugoms yra leidžiama naudoti įmonės lėšas. Mes koncesijos mokestį mokame, kas mėnesį po 17 tūkstančių eurų, tad jis be problemų susigrąžina šias lėšas atgal“, - bendrą situaciją dar kartą priminė administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Sąskaitos „Pramogų salai“ iššaldytos jau keletą mėnesių. Pasak A. Bartulio, įstaiga ėmė spausti administraciją, kad jie negali įprastai dirbti, o administracijos vadovas savo ruožtu primena, kad buvo pateikta nemažai siūlymų, kaip pakeisti esamą situaciją.

„Pirma, siūlėme vadovautis Finansų ministerijos rekomendacija, pakeisti 2015 metų apskaitą, tada atsiras pareiga mums susigrąžinti 2016 metų koncesijos mokestį. Tada mes galime tartis, koks būtų tas grąžinimo variantas. Pasiūlėme, kad galėtume mokėti po pusę koncesijos kas mėnesį, iš 17 tūkstančių – po 8 ar 9 tūkstančius eurų. Per du metus galėtume susigrąžinti 2016 metų koncesijos mokestį. Jis atsisakė, nes turėtų pripažinti savo klaidą. Tada toliau eina sąskaitos areštas“, - vieną iš duotų galimybių įvardijo A. Bartulis.

Administracija įmonės savininkams siūlė ir į savo ar antstolio sąskaitą įnešti tam tikrą savo pinigų dalį, tokiu būdu užtikrinti teismo nutarties įvykdymą, tada sąskaitai taip pat būtų nuimti apribojimai. Kaip teigia savivaldybės atstovas, įstaiga nesutiko ir su šiuo variantu. Tikėtina, kad septynerius metus nuostolingai veikusiai įstaigai bankas tokios sumos neskolintų, tad su šiuo siūlymu sutikti būtų sudėtinga.

Savivaldybės administracija norėjo nebemokėti 2018 metų koncesijos mokesčio, tačiau šią idėją sustabdė politikai, mat yra įsipareigojimai, kurių reikia laikytis.

„Jei politikai pritartų minčiai, kad mes grįžtame prie 2018 metų koncesijos mokėjimo ir stabdome jį, bet šalių sutarimu, ne administracijos vienašališku, galėtume derėtis. Jie sutiktų dabar negauti koncesijos mokesčio, o ta trūkstama dalis, kiek dabar areštuota, bus sukaupta į ateitį. Jam nereikia to 100 tūkstančių čia ir dabar, reikia tik pasirašyti sutartį, per kurią jis sutinka negauti dabartinio mokesčio, mes per artimiausius 7-8 mėnesius surenkame trūkstamą dalį, bet sąskaitą atpalaiduojam per artimiausią mėnesį. Kreipiamės į politikus, kad jie pakeistų tą rekomendaciją, kurią aš gavau prieš kelis mėnesius, tada galėčiau inicijuoti tokias derybas. Aišku, dar yra faktorius, ar „Pramogų sala“ sutiktų“, - naują planą dėstė A. Bartulis.

Šį planą administracijos direktorius išdėstė ir G. Radavičius, kuris sakė, jog reikia pagalvoti dėl tokio varianto.

„Atsakymo dar neturiu, bet iš vakarykštės politikų diskusijos supratau, kad jis turi kitą ekonominę logiką. Jis iš mūsų kas mėnesį gauna po 17 tūkstančių, iš turto administratoriaus turi teisę gauti po 23 tūkstančius, tokiu būdu nepertraukiamai moka darbuotojams atlyginimus, komunalines paslaugas, turi tam tikrą patogią erdvę, tik apsunkintas situacijas dėl veiklos vystymo. Po siūlomo susitarimo jis nebegautų tų 17 tūkstančių, situacija dar apsunksta. Tikėtina, kad jis nesutiktų, bet aš nenoriu už jį kalbėti. O politikai mano, kad sutartis ir toliau turi būti vykdoma. Derėkitės kitais įmanomais būdais“, - atskleidė A. Bartulis.

Administracijos vadovas sako, kad politikų siūlymas ir toliau mokėti koncesijos sutartį tikrai nepalengvins ir nepagreitins sąskaitos apribojimų pašalinimo. Kol bus mokami pinigai ir nepriimti sprendimai, Šiaulių arenos veikla ir toliau bus kebli.