Praleido progą užduoti klausimus Savivaldybės vadovams

Praleido progą užduoti klausimus Savivaldybės vadovams
Kaunas
Ramutė Šimukauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Birštonas – kompaktiškas miestas, kuriame ir valdžia lengvai pasiekiama – su Savivaldybės mere pasikalbėti rūpimais klausimais galima ir ją sutikus gatvėje. Greičiausiai dėl to, kad Savivaldybė laiku reaguoja į gyventojų lūkesčius, sprendžia jų problemas, o Birštono kurortas yra gražiai tvarkomas, trečiadienio vakarą birštoniečiai taip negausiai susirinko pasiklausyti Kurhauze pristatytos Birštono savivaldybės 2021 metų veiklos ataskaitos ir praleido progą pabendrauti su mere, Administracijos skyrių specialistais, biudžetinių įstaigų vadovais.
 

Merė Nijolė Dirginčienė ataskaitoje apžvelgė svarbiausias Savivaldybės veiklos sritis, įgyvendintus ir planuojamus darbus kurorte ir kaimiškose teritorijose. Jos teigimu, Savivaldybė ir toliau sieks, kad Birštonas išliktų švarus ir žalias miestas – su gyventojams ir turistams pritaikyta viešąja infrastruktūra, elektromobilių pakrovimo stotelėmis, saulės kolektoriais ant viešųjų pastatų, dviračių takais. Šių priemonių įgyvendinimui bus skiriamas didelis dėmesys.

Tapo kone tradicija kasmet prieš miesto šventę atidaryti po naują objektą. Neseniai buvo perkirpta įkurtuvių juostelė šešerius metus statytame Sporto ir sveikatingumo centre. Klojama asfalto danga, ir netrukus po rekonstrukcijos bus atidaryta Jaunimo gatvė, kurioje nutiesti nauji šaligatviai, papildomai įrengta šimtas automobilių parkavimo vietų. Ypač vasaromis miestui „dūstant“ nuo gatves ir aikšteles užkimšusių automobilių, priimtas sprendimas apriboti eismą gatvėse, reguliuojant jį ženklais, taip pat apmokestinti automobilių statymą senamiestyje ir kitose gatvėse. Tačiau, kaip sakė merė, sprendimų dar teks palaukti, nes kyla neaiškumų dėl viešųjų pirkimų.

Užtikrinant viešąjį saugumą, planuojama atnaujinti visą vaizdo stebėjimo kamerų sistemą mieste. Rugsėjo 1 dieną duris turėtų atverti rekonstruota Meno mokykla. Bus baigti vandentvarkos projektai Birštone ir Geležūnuose. Planuojama įrengti fontaną Basanavičiaus aikštėje, parengtas Sruogos gatvės rekonstrukcijos projektas, laukia 4 mln. eurų vertės senamiesčio gatvių ir inžinerinių tinklų atnaujinimo darbai. Kurorte bus išplėstos kai kurių daugiabučių namų aikštelės, tvarkomi šaligatviai, įrengtos paplūdimio tinklinio aikštelės. Liepą bus pradėti Nemuno valymo darbai, atversiantys galimybes laivybai.
Susisiekimą su aukštutiniu Birštonu ir Bokšto alėja pagerins baigiamas statyti viadukas, nuo jo vedantis dviračių takas bus atnaujintas, numatyta jį pratęsti.

Nepalikta nuošalyje ir kaimiškoji savivaldybės teritorija. Merė paminėjo, kad bus tvarkomos Turistų, Saulėgrąžų, Pakalnės gatvės, yra parengtas Jundeliškių gatvės rekonstrukcijos projektas. Toliau bus tęsiami „Giliuko“ lopšelio-darželio rekonstrukcijos darbai. Numatyta Civilinių kapinių Ivoniškyje plėtra.

Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Manto Michaliunjo teigimu, kurorte atsiras daugiau gyvenamųjų teritorijų. Anot jo, keičiasi vaizdas buvusios Turistinės bazės teritorijoje – tvarkomi apleisti pastatai, formuojama daugiau naujų sklypų. Numatoma buvusios Birštono vienkiemio teritorijos plėtra, aukštutiniame Birštone bus suprojektuotas gyvenamųjų namų kvartalas.

Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Gintautas Žilys paragino gyventojus aktyviau domėtis būsimais gatvių, inžinerinių tinklų tvarkymo, aikštelių plėtros ir kt. projektais, kurie viešinami Savivaldybės svetainėje, teikti savo pastabas ir pasiūlymus, nes, prasidėjus darbams, gali būti per vėlu reikšti pretenzijas ir daryti pakeitimus.

Kalbėdama apie aktualijas sveikatos priežiūros, sanatorinio gydymo, socialinėje srityse, merė N.Dirginčienė akcentavo, kad ir gyventojai, ir miesto svečiai turi gauti aukštos kokybės paslaugas. Ji pasidžiaugė Nemajūnų dienos centre sklandžiai organizuota socialinių paslaugų namuose sistema, Birštono PSPC įkurtu, finansavimą iš Ligonių kasų užsitikrinusiu Slaugos skyriaus darbu, palinkėjo sėkmės naujai įstaigos direktorei Laurai Stankevičienei.

Merės teigimu, ypač sutelktai ir lanksčiai, prisitaikydami prie pandemijos ribojimų, dirbo „Versmės“ ir „Tulpės“ sanatorijų kolektyvai bei padėkojo jų vadovėms Rasai Noreikienei ir Liucijai Patinskienei, kurių pastangų dėka sanatorijose buvo teikiamos pacientams taip reikalingos reabilitacinio gydymo paslaugos, medikų komandos buvo išvykusios pagelbėti Varėnos medikams migrantų krizės metu. N.Dirginčienė vylėsi, kad pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Izraelio Netanijos miestu paskatins daugiau šios šalies gyventojų atvykti gydytis į Birštoną.

Po išsamios ataskaitos merė ir Administracijos skyrių specialistai buvo pasiruošę atsakyti į gyventojų klausimus. Sulaukta dviejų klausimų – dėl galimybių populiarinti badmintono žaidimą kurorte ir dėl rakinamų atliekų konteinerių.