PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 5 d. 11:46

Pradėti Marijampolės sporto arenos projektavimo darbai

Marijampolė

Taip turėtų atrodyti naujoji Marijampolės arena. Marijampolės savivaldybės administracijos iliustracija.

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


153025

Kone dešimtmetį tęsėsi diskusijos dėl Marijampolės daugiafunkcės sporto arenos statybos. Šiandien jau aišku, kad po kelerių metų tokia arena išaugs. Vokiečių gatvėje jai skirtas sklypas, konkurso būdu išrinktas projektas ir jau prasidėjo projektavimo darbai.

Tiesa, pati statyba atsieis brangiai, tad gali būti, kad investuotojų, kitų galimų lėšų šaltinių Marijampolės savivaldybei teks ieškoti ne taip ir trumpai.

Skirta lėšų projektavimo darbams

Daugiafunkcė sporto arena Marijampolėje bus statoma miesto pakraštyje, Vokiečių gatvėje 15. Link to, kad tokia arena Marijampolėje iškiltų, buvo einama gana atkakliai. Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą, kad arenos reikia, buvo skeptikų, kurie netikėjo, jog statyba, kainuojanti didžiulius pinigus, įmanoma. Visgi šiuo metu jau vyksta daugiafunkcės sporto arenos projektavimo darbai.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis informavo, kad techniniam projektui rengti 260 tūkst. Eur skirta iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Projektavimo darbus numatyta baigti kitų metų rugsėjį–spalį. Juos atlieka UAB „Tiksli forma“, kurios pasiūlytas projektas laimėjo konkursą.

 

Statyba kainuos apie 12 mln.

Pagal geriausias prognozes Marijampolės arena Vokiečių gatvėje galėtų išaugti 2022–2023 m., tačiau gali tekti palūkėti ir kiek ilgiau, priklausomai nuo to, kaip sėkmingai pavyks gauti lėšų, rasti finansavimo šaltinių.

Apskaičiuota, kad arenos statyba kainuos apie 12 mln. Eur. „Kreipsimės į Vyriausybę, tikėtina, kad bent dalį lėšų pavyks gauti iš valstybės investicijų programų. Taip pat ieškosime investuotojų“, – sakė K. Podolskis. Pasak jo, arenos išlaikymas guls ant Savivaldybės pečių, kadangi tai nebus komercinis objektas.

 

Bus skirta varžyboms, koncertams, treniruotėms

„Arenai skirtas sklypas nėra didelis, tačiau mūsų miestui grandiozinės arenos, kokios yra Vilniuje ar Kaune, nė nereikia“, – teigia Marijampolės savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Arvydas Bekeris. Pastato plotas – 6800 m². Arena turėtų talpinti apie 3000 žiūrovų krepšinio varžybų metu ir iki 4000 – per koncertus.

Koncertams rengti bus sudarytos geros techninės galimybės. Panašaus dydžio yra Kėdainių ir Panevėžio sporto arenos, Utenos – šiek tiek mažesnė.

Pastatas bus skirtas platesniam naudojimui, ne tik varžybos ir koncertai. Jame vyks treniruotės vaikams ir suaugusiems. Projekte numatyta areną pritaikyti neįgaliųjų sporto šakoms, taigi turės kur sportuoti ir turintieji negalią. Arenoje bus galima rengti ir muges bei parodas.

Daugiafunkcės sporto arenos projektui buvo skelbtas konkursas. Sulaukta 10 projektinių pasiūlymų. Du iš jų buvo atmesti kaip neatitinkantys reikalavimų, kiti 8 dalyvavo konkurse. Įdomu, kad visų trijų pirmųjų – premijuotų vietų laimėtojai – ne marijampoliečiai.

Konkursą laimėjo daugiausia komisijos vertinimo balų surinkęs projektas „Sūkurys“, kurį pateikė UAB „Tiksli forma“ (Vilnius). Pagal šį projektą ir bus statoma arena.

Vieta sporto arenai parinkta neatsitiktinai, nors tinkamo varianto ir teko ilgokai paieškoti. Miesto centras tokios paskirties statiniui nėra tinkama vieta. O Vokiečių gatvė nėra tolimas užmiestis, susisiekimas gana patogus. Juo labiau kad kol bus statoma arena, tikimasi pagaliau rasti lėšų įstrigusiai tilto per Šešupę Marijampolėje, Aušros gatvėje, statybai.

 

Kodėl iki šiol arenos dar neturime?

Didesniuose miestuose jau įprasta turėti gerą sporto areną, joje rengiamos varžybos ir koncertai, treniruojamasi. Modernios arenos jau yra Jonavoje, Kėdainiuose, Pasvalyje, Utenoje – miestuose, kur gyventojų mažiau negu Marijampolėje. O mūsų miestas visada pretendavo į grožį, modernumą ir šiuolaikiškumą. Tad tikėtina, jog arena džiaugsis ir tie, kurie šiandien nusiteikę skeptiškai.

Miesto sporto komandoms dabar tenka glaustis senoje Žaidimų sporto mokyklos salėje, joje telpa vos 600 žiūrovų – taigi, ši salė morališkai ir fiziškai pasenusi. Pastačius areną, sumažėtų jos apkrovos.

Diskusijos dėl sporto arenos Marijampolėje statybos tęsėsi jau kone dešimtmetį. Gal statyba būtų prasidėjusi anksčiau, kai 2013–2014 m. sandūroje buvo paskelbtas priešprojektinis pasiūlymas areną statyti prie senosios Petro Armino vidurinės mokyklos.

Tačiau prisimename istoriją, kad dėl šios vietos užprotestavo paveldosaugininkai, atsižvelgę į grupės žmonių iniciatyvą. Sklype esanti tarpukariu statyta mokykla buvo įrašyta į Kultūros paveldo registrą.

Norint šioje vietoje statyti areną, senąją mokyklą buvo užsimota nugriauti. Po to, kai jau buvo priimtas sprendimas mokyklą griauti, kai kurie marijampoliečiai išreiškė protestą, teigdami, kad tai – tarpukariu statytas modernizmo architektūros pastatas, kokių nebe daug yra išlikusių. Tam pritarė ir paveldosaugos specialistai, suteikę senajam P. Armino mokyklos pastatui teisinę apsaugą. Taigi, sprendimas statyti areną buvo ilgam atidėtas – kol nurimo aistros ir buvo rasta tinkama vieta Vokiečių gatvėje.