PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Vasario 11 d. 12:48

Pradėtas Onkologijos klinikos pacientų skiepijimas COVID-19 vakcina

Šiauliai

Zitos KATKIENĖS nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


164887

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos pacientai pradėti skiepyti nuo SARS-CoV-2 viruso. Skiepijimas numatytas keliais etapais, kurių metu bus planuojama paskiepyti klinikoje gydomus ir aktyviai stebimus pacientus, atitinkančių sveikatos apsaugos ministro patvirtintus skiepijimo kriterijus, tačiau tenka apgailestauti, kad pusė jų dėl įvairių priežasčių atsisako skiepo.


Foto galerija:

60250187a6ba9.jpg
602501889e4dc.jpg
602501b60a9ae.jpg
602501b5dd79c.jpg
602501b698996.jpg

Skiepijami ir gydomi, ir sveikstantys
Pirmuoju etapu skiepijami tie, kuriems šiuo metu taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas. Pasak laikinai klinikos vadovo pareigas einančio onkologo chemoterapeuto Aleksandro Petrausko, šiems pacientams skiepas nuo COVID-19 labai svarbus, nes nuolatinės kelionės ir pats vizitas į ligonines padidina užsikrėtimo riziką, dėl kurio gali tekti stabdyti arba nutraukti aktyvų gydymą.
Paskiepijus visus norinčius pacientus, kuriems šiuo metu taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas, kurių yra beveik 300 pacientų, bus skiepijami klinikoje pacientai, kuriems taikytas chirurginis gydymas ir dar nepaskirtas arba nepradėtas sisteminis gydymas, bei tie, kuriems nuo aktyvaus gydymo pabaigos praėjo ne daugiau nei 24 mėnesiai.
„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti galimybę klinikos pacientams pasiskiepyti veiksminga ir saugia vakcina nuo coronaviruso, kas turėtų tapti ilgalaikiu pandemijos sprendimu“, - sako A. Petrauskas.
Laikinasis klinikos vadovas labai dėkingas darbuotojams, radusiems laiko organizuoti pacientų vakcinavimą: sudaryti sąrašus, kviesti žmones. Todėl labai apmaudu, kad iš 2000 žmonių sąrašo pusę tenka išbraukti, nes kviečiami skiepytis atsisako.
Pasak vadovo, antrą kartą onkologinių pacientų skiepijimas nebus organizuojamas. Tie, kurie per 2-3 savaites, kol vyks onkologinių pacientų vakcinavimas, nepasiskiepys, bet pakeis savo sprendimą ir norės skiepytis, turės kreiptis į šeimos gydytojus ir skiepytis pirminės sveikatos priežiūros įstaigose. Onkologinėmis ligomis sergantys Šiaulių apskrities gyventojai, kurie pasirinko gydytis kituose miestuose ir norėtų sužinoti, ar jie patenka į šį vakcinavimo etapą, turėtų kreiptis į juos gydančius onkologus arba į šeimos gydytojus.
Net negalvojo atsisakyti skiepytis
Tie, kurie atėjo skiepytis, buvo įsitikinę vakcinavimo svarba. Pacientus skiepijusi bendrosios praktikos slaugytoja Lina Sviridovienė, kuriai teko skiepyti ne tik dviem etapais vakcinuotus ligoninės medikus, bet ir dializuojamus ligonius, pastebėjo, kad onkologinėmis ligomis sergantys pacientai dažniau išsako nerimą. „Oi, kaip aš bijau“, - ne vienam išsprūdo, belaukiant skiepo.
Bet dauguma atėjusiųjų skiepytis buvo optimistiškai nusiteikę. 71-erių metų Aldona Kavaliauskienė teigė, kad išvargino nuolatinis galvojimas, kad tik neužsikrėstų. „Pasiskiepijusi galėsiu ramiau gyventi, nebijoti sutikti kitą žmogų, gal ir pas dukrą paviešėti į Angliją su vyru važiuosim, o be skiepo neįleis“, - sako moteris, prieš penkiolika metų įveikusi inkstų vėžį. Dabar užklupo odos liga, dėl kurios tenka lankyti spindulinės terapijos procedūras.
36-erių metų Vladas susirgo gerklės vėžiu, kuris metastazavo į plaučius. Jaunas vyras neabejojo, kad reikia skiepytis, ypač dėl to, kad COVID-19 į ligos patalą buvo paguldžiusi abu tėvus, dėdę, pusbrolį.
Veterinarijos felčeriu daugelį metų dirbęs 62-ejų metų Vasilijus Traškinas sako, labai dažnai pačiam teko skiepyti gyvūnus, todėl vakcinos nauda niekada neabejojo. Juolab, kad ir pačiam dėl darbo reikia daug su žmonėmis bendrauti, todėl daug saugiau jausis pasiskiepijęs. „Daug žinojau apie skiepų naudą, bet nieko nežinojau apie onkologines ligas, todėl buvo šaltas dušas, kai prieš metus, tikrinantis pagal profilaktinę programą, nustatė prostatos vėžį“, - pasakoja spinduline terapija gydomas Vasilijus.
Medikai ragina tęsti gydymą
Onkologijos klinikoje dirbantys medikai beveik 100 proc. pasiskiepijo COVID-19 vakcina. Laikinai vadovo pareigas einantis onkologas chemoterapeutas Aleksandras Petrauskas džiaugiasi, kad pavyko susitvarkyti su dideliais pacientų srautais ir netapti ligos židiniu. Per visus praėjusius metus sirgo 22 darbuotojai ir 6 pacientai, tačiau visi skirtingu laiku ir nesusiję vienas su kitu.
Todėl dabar, kai paskiepyti ir medikai, ir pirmąją vakcina – dalis pacientų, vis mažiau lieka baimių, kad gydymo įstaigoje būtų galima užsikrėsti coronavirusu. Todėl medikai ragina visus pacientus, kurie žino, kad serga onkologine liga, bet delsia vizitą pas specialistą, kreiptis į Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos kliniką ir tęsti specifinį onkologinės ligos gydymą. Šiauliečiai, besigydantys kituose miestuose, taip pat kviečiami į kliniką. Anot A. Petrausko, padidėjęs gydytojų specialistų kolektyvas suteiks tokias pačias gydymo sąlygas bei palengvins vizitus. Tiems, kurie kreipsis į Onkologijos klinikos konsultantus pirmą kartą, reikėtų turėti siuntimą.