Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Šiauliuose rasto mirusio naujagimio (atnaujintas)

Šiauliai
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt, Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Generalinės prokuratūros inf., ELTA

Šių metų sausio 4 d., apie 4 val., Šiauliuose, bute, rastas mirusio naujagimio, gimusio 2022 m., kūnas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mažamečio nužudymo pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio („Nužudymas“) 2 dalies 1 punktą. Jį atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.
 
Šiuo metu atliekami visi būtini ikiteisminio tyrimo procesiniai veiksmai, siekiant išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes. 
 
Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė mažametį, numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.
 

Prokurorė: kūdikio mirties priežastis dar nėra aiški, sulaikytų asmenų taipogi nėra

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Laimutė Martinavičienė informuoja, kad kol kas kūdikio mirties priežastis nėra aiški, tačiau tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl mažamečio nužudymo.

„Šį rytą apie ketvirtą valandą bendrąjį pagalbos centrą ir Šiaulių teisėsaugos institucijas pasiekė itin skaudi žinia, kad Šiaulių mieste viename iš butų yra miręs kūdikis. Kūdikėlis gimęs 2022 metų gale. Pirmiausia prokuratūra reiškia nuoširdžią užuojautą mirusio kūdikėlio artimiesiems, šeimos nariams ir apie įvykį galiu pakomentuoti tiek, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, atliekamas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio antros dalies pirmąjį punktą dėl mažamečio nužudymo“, – trečiadienį Šiaulių apygardos prokuratūros surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė L. Martinavičienė.

Pasak prokurorės, šiuo metu kūdikio mirties priežastis dar nėra aiški – į šį klausimą yra pavesta atsakyti teismo medicinos ekspertams. Dėl mažamečio asmens nužudymo pradėtą ikiteisminį tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai

„Atliekami pirminiai tyrimo veiksmai, kol kas pranešimo apie įtarimą įteikta nėra, sulaikytų asmenų taipogi nėra“, – nurodė L. Martinavičienė.

Detalesnės informacijos prokurorė neatskleidė, kadangi, pabrėžė ji, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pranešimas dėl naujagimio, pasak L. Martinavičienės, gautas iš artimos aplinkos.