Pradėta nagrinėti byla dėl romų tautybės žmonių diskriminavimo Jonavos kavinėje

c207cf51ed6fb3f86eb00c192e34c1bab584f0f4
Jonava
Pexels.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose ketvirtadienį pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl romų tautybės asmenų diskriminavimo bei viešosios tvarkos pažeidimo.

Bylos duomenimis, vienoje iš Jonavos kavinių dirbančios L. K. kartu su I. B. kaltinamos dėl romų tautybės asmenų diskriminavimo.

Manoma, jog 2022 m. liepos 15 d. į kavinę, kurioje dirba kaltinamosios, užėjo 3 romų tautybės moterys su mažamete. Manoma, kad joms atsisėdus prie laisvo staliuko bei paprašius priimti atsakymą, kavinėje tuo metu dirbusios kaltinamosios atsisakė jį priimti ir nurodė, kad romų tautybės asmenys šioje kavinėje nėra pageidaujami. Romų tautybės moterims galimai buvo nurodyta, jog dėl tautybės jos maistą gali užsisakyti tik išsinešimui, nurodoma Kauno apylinkės teismo pranešime.

Kavinėje tuo metu dirbęs A. Ž. kaltinamas ne tik dėl diskriminavimo dėl tautybės, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Manoma, jog jis, rodydamas aiškų žmogaus negerbimą ir demonstruodamas elementarių moralės bei elgesio normų niekinimą, kitų klientų akivaizdoje jėga jas išstumė iš kavinės, tokiu būdu panaudodamas fizinį smurtą.

Visi asmenys kaltinami, jog suvaržė nukentėjusiųjų teises ir laisves, diskriminavo jas dėl jų romų tautybės ir sutrukdė lygiomis teisėmis su kitais naudotis maisto aptarnavimo paslaugomis. Kaltinamieji ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės dėl jiems inkriminuojamų nusikaltimų nepripažino.

Ketvirtadienį vykusio teisiamojo posėdžio metu buvo apklausti visi kaltinamieji bei nukentėjusiosios. Kaltinamieji, kaip ir ikiteisminio tyrimo metu, savo kaltės nepripažino.