Pradedamas bendras Alytaus ir Suvalkų projektas „Bendros iniciatyvos, skatinančios sportą ir sveiką gyvenseną tarp pasienio bendruomenių“

434110911_809643981192916_5993018117163411054_n
Alytus
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Alytaus ir Suvalkų (Lenkija) miestų bendradarbiavimas trunka jau 28-erius metus. Kasmet jau beveik keturias dešimtis siekiantis abiejų miestų įgyvendintų projektų sąrašas pasipildo vis naujomis iniciatyvomis. Ne išimtis ir šie metai.

Šiandien Alytaus kraštotyros muziejuje vyko „Interreg VI-A“ Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto „Bendros iniciatyvos, skatinančios sportą ir sveiką gyvenseną tarp pasienio bendruomenių“ atidarymo konferencija.

Iš Suvalkų ir Druskininkų miestų atvykusius svečius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemeras, laikinai pavaduojantis merą, Bronius Bieliauskas.
„Džiugu šioje konferencijoje matyti svečius iš mūsų miesto partnerio Suvalkų ir mūsų kaimynus druskininkiečius. Su Suvalkais mes bendradarbiaujame jau 28 metus ir tikimės, kad šis bendradarbiavimas tęsis dar ilgus metus. Labai svarbu bendradarbiauti su kaimynais – tiek kaimyniniais miestais, tiek ir kaimyninėmis šalimis. Šiandieninė geopolitinė situacija rodo, kad turėti gerą kaimyną yra labai svarbu. Tokie bendri projektai kaip šis labai sveikintini ir tikiuosi, kad į juos ateityje įsitrauks dar daugiau mūsų bendruomenės narių“, – sakė vicemeras.   

Gražia miestų draugyste pasidžiaugė ir pirmą kartą Alytuje viešėjęs Suvalkų miesto viceprezidentas Grzegorzas Krysa. Svečio pastebėjimu, be šio projekto, šiuo metu Alytaus ir Suvalkų miestai įgyvendina dar du projektus. „Tikiuosi, kad bendrų projektų ateityje tik daugės, ir perduodu visiems Suvalkų miesto prezidento Czeslawo Renkiewisziaus linkėjimus“, – pridūrė svečias.

Konferencijos metu susirinkusiems paskaitą apie sveiką mitybą ir gyvenimo būdą skaitė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Daiva Krasauskienė. Ji taip pat pakvietė konferencijos dalyvius trumpai pasimankštinti. 
Projekto „Bendros iniciatyvos, skatinančios sportą ir sveiką gyvenseną tarp pasienio bendruomenių“ tikslas – skatinti Lietuvos ir Lenkijos pasienio bendruomenėse sportą ir aktyvų gyvenimo būdą. 

Projekto įgyvendinimo metu planuojama organizuoti sveiko gyvenimo būdo mokymus ir seminarus, bendrus sporto renginius, vaikams skirtas vasaros stovyklas ir dalį projekto lėšų skirti projekte dalyvaujančių miestų sporto ir poilsio infrastruktūros plėtrai.