Laisvalaikis2024 m. Spalio 6 d. 20:14

Požymiai, kurie išduoda nelaimingas poras

Lietuva

Nelaiminga pora / Pixabay

Gražina VasiliauskienėŠaltinis: ALFA.LT


322322

Daug kas pavydi santykių poroms, kurios iš pažiūros atrodo laimingos. Deja, dažniausiai pamirštame, kad kai kurie sutuoktiniai sugeba meistriškai apsimetinėti ir vaidinti laimingus viešumoje, nors niekas nežino, kokios dramos vyksta jų namuose.

Daug kas pavydi santykių poroms, kurios iš pažiūros atrodo laimingos. Deja, dažniausiai pamirštame, kad kai kurie sutuoktiniai sugeba meistriškai apsimetinėti ir vaidinti laimingus viešumoje, nors niekas nežino, kokios dramos vyksta jų namuose.

Pagal šiuos aštuonis požymius galėsite nustatyti, kokie darnūs yra svetimų porų santykiai, ir teisingai įvertinti savo santuoką. Toliau apžvelgsime aštuonis pagrindinius požymius, kurie atskleidžia partnerių nepasitenkinimą santykiais.

1. Nuotaikų svyravimai ir sumažėjęs energingumas

Nepasitenkinimo santykiais jausmas tiesiogiai veikia žmogaus emocinę būseną ir energijos lygį. Svarbiausi požymiai yra staigūs nuotaikų svyravimai, dirglumas, liūdesys ar apatija. Žmonės gali jausti nuolatinį nuovargį ir prarasti susidomėjimą įprasta veikla, net jei anksčiau jie semdavosi iš jos džiaugsmo. Jų nuotaika atspindi vidinę kovą ir nesantaiką su partneriu.

2. Technologijų naudojimas kaip būdas atitrūkti

Skaitmeninis pasaulis dažnai tampa pabėgimo nuo tikrų problemų zona. Žmonės, nepatenkinti santykiais, gali pernelyg pasinerti į išmaniuosius telefonus, socialinius tinklus ar kompiuterinius žaidimus, kad išvengtų skausmingų emocijų ir problemų, kurias reikia spręsti. Tai savotiškas „skaitmeninis skydas“, uždengiantis realių pokalbių ir atviro bendravimo su partneriu stoką.

3. Gynybinis elgesys arba problemų vengimas

Ištikus santykių krizei, žmogus į bet kokį problemų aptarimą gali reaguoti priešiškai, gindamasis nuo partnerio taip, tarsi jis ruoštųsi pulti. Arba, atvirkščiai, problemos gali būti visiškai ignoruojamos, diskusijų vengiama bet kokia kaina. Tai tik didina įtampą, nes susikaupęs nepasitenkinimas anksčiau ar vėliau prasiverš.

4. Paslėpto pasipiktinimo ženklai

Pasipiktinimas yra kaip rūdys santykiuose. Neišspręsti konfliktai ir nusivylimai gali kauptis viduje ir pasireikšti smulkmenomis: akių vartymu, sarkastiškais komentarais ar sunkiais atodūsiais. Toks elgesys rodo didelį slaptą nepasitenkinimą, o šių signalų ignoravimas gali sugriauti pasitikėjimą ir pagarbą.

5. Emocinės paramos ieškojimas kitur

Jausdami atotrūkį nuo partnerio, žmonės pradeda ieškoti emocinės paramos kitur: tarp draugų, kolegų ar net kitų šeimos narių. Kai žmonės dalijasi savo išgyvenimais su kuo nors kitu, o ne su savo partneriu, tai gali reikšti rimtą emocinio intymumo trūkumą santykiuose. Kaip sakoma, „siela ieško šilumos ten, kur ją supranta“.

6. Pasyviai agresyvus elgesys

Ne kiekvienas sugeba tiesiogiai išreikšti savo nepasitenkinimą, tačiau nuslopintas susierzinimas vis tiek randa išeitį – per pasyviai agresyvius veiksmus. Tai gali būti žeidžiantys komentarai, sarkazmas, sąmoningas tylėjimas ar svarbių dalykų nutylėjimas. Tokia taktika tik padidina atotrūkį tarp partnerių, santykiuose sukuria nuolatinės įtampos atmosferą.

7. Bendravimo vengimas

Kai pora nustoja atvirai bendrauti, tai yra nerimą keliantis ženklas. Žmonės gali vengti diskutuoti apie savo jausmus, nutylėdami svarbius klausimus, todėl padaugėja nesusipratimų. Tyla yra auksas, bet ne santykiuose. Bendravimo trūkumas sukuria barjerą, per kurį partneriams tampa vis sunkiau prasibrauti.

8. Eskapizmas – pabėgimas nuo realybės

Žmonės, kurie jaučiasi nelaimingi santykiuose, paprastai ieško būdų, kaip nuo jų atitrūkti. Jie gali per smarkiai įsitraukti į darbą, įnikti į alkoholio vartojimą ar naudoti kitus būdus pabėgti nuo realybės. Nuolatinis noras būti užsiėmusiam ar „vengimas namų“ yra ženklas, kad žmogus bando pabėgti nuo savo vidinių problemų, o ne ieško būdų jas išspręsti.

Šie aštuoni porų elgsenos požymiai yra tik ledkalnio viršūnė, tačiau jie gali būti svarbūs signalai, reikalaujantys peržiūrėti santykius ir apsvarstyti padėtį. Žinodami apie juos, galite laiku imtis atitinkamų priemonių, pasikalbėti su savo partneriu ir ieškoti kompromisų. Juk santykiai – tai ne tik jausmai, bet ir darbas, o bet kokius sunkumus galima įveikti, jei yra noras išlaikyti artimus ryšius ir abipusį supratimą.

#NELAIMINGA PORA#POŽYMIAI#IŠDUODA#SANTYKIAI#PSICHOLOGIJA