PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Liepos 2 d. 18:23

Požymiai, kad šie santykiai traukia tave į dugną

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


180566

Santykiai – tai palaikymas ir atrama sunkiais žmogaus gyvenimo periodais. Dėl to taip svarbu aiškiai matyti skirtumą tarp sveikų ir toksiškų santykių. Jeigu pirmieji skatina mus kalnus nuversti, tai antrieji tik suryja laiką, energiją, naikina pasitikėjimą savimi. Kaip manai – tavo antroji pusė motyvuoja tave, ar priešingai – trukdo tau augti ir tobulėti? Pateikiame kelis požymius, kurie padės apsispręsti.

Piktinamasi tavo pasiekimais. Jeigu tu nori pasidalinti savo pasiekimais, o susiduri su visišku nepaisymu ar dirbtiniu, apsimestiniu džiaugsmu, gali būti tikras: judviejų santykiuose viskas anaiptol ne taip gerai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tokią reakciją greičiausiai lemia antrosios pusės siekis pirmauti, jautis pranašesne, dėl to žmogus nepajėgia susitaikyti su tavo pasiekimais. Sveikuose santykiuose abu partneriai nuoširdžiai džiaugiasi vienas kito sėkme. Jeigu pasipila priekaištai – laikas susimąstyti, ar verta būti su tuo žmogumi.

Tavęs prašo atsisakyti kažko tokio, kas tau turi labai didelę reikšmę. Pavyzdžiui, bendravimo su artimais draugais ar mėgstamo hobio. Jei santykiuose esama tokių draudimų – situacija nenormali. Vienas dalykas, jei tavęs paprašo mesti rūkyti ar mažiau pampti alaus, o visai kita – mėginimai atriboti tave nuo dalykų, kurie kelia teigiamas emocijas. Neužkibk ant kabliuko: “Šito tau reikia, kad mums abiem būtų gerai”. Kad santykiai būtų sveiki, reikia kad partneriai pailsėtų vienas nuo kito, turėtų laiko sau. Noras atimti tai iš tavęs ar paversti tai “privilegija”, “atlyginimu už gerą elgesį” – nesveika situacija.

Pastoviai jautiesi netekęs jėgų. Viskas lyg ir taip pat, kaip anksčiau: tas pats darbas, grafikas, ta pati antroji pusė, tačiau jėgų nebeliko tikrąja šio žodžio prasme. Galbūt jūs pernelyg dažnai keliate vienas kitam skandalus, jūsų santykiai įtempti arba tiesiog jautiesi namuose tarsi ne savo rogėse. Tau trūksta energijos netgi patiems elementariausiems dalykams – išplauti po savęs lėkštę, sutvarkyti drabužius spintoje… Įsiklausyk į savo būseną. Apatija ir nuolat prislėgta nuotaika gali būti pirmaisiais depresijos požymiais.

Antroji pusė visą laiką gadina nuotaiką. Kol esate atskirai, jautiesi normaliai, kai tik susitinkate – tavo nuotaika pasikeičia. Galbūt dėl tuščių priekaištų, kandžių pašaipų ar žudančio pavydo. Būti greta žmogaus, kuris nuolat gadina nuotaiką, labai sudėtinga. Svarbiausias klausimas – kaip ilgai tai išversi.

Atsirado sunkumų bendraujant su artimaisiais. Galbūt atitolai nuo giminaičių ir draugų, nes nesinori dalintis su jais gyvenimo detalėmis, o gali būti taip, kad tavo bendravimui trukdo antroji pusė. Arba artimieji nepritaria tavo pasirinkimui – tada būtų neblogai dar sykį atidžiau įsižiūrėti į mylimą žmogų. Žmonės, kuriems esi brangus kaip giminaitis ar draugas, dėl tavęs jaudinasi. Ir jeigu tas susijaudinimas turi pagrindo, tai kuo greičiau išsiaiškinsi priežastį, tuo geriau.

Antroji pusė visą laiką kalba vien apie tavo trūkumus. Jei mylimo žmogaus kritika įgaus pavydėtiną pastovumą, netrukus išauš dieną, kai tu galutinai nusivilsi savimi. Tai ir žema savivertė, ir nepasitikėjimas savo jėgomis, ir saviplaka, savigrauža. Kai žmogus myli, jis ieško partneryje ne trūkumų, o privalumų. Jeigu tavo santykiuose viskas atvirkščiai – visai galima variantas, kad tavo savivertė ir savigarba trypiama sąmoningai.

Dažnai jauti nerimą. Anksčiau šypsojaisi, buvai pozityvus, o dabar – nesibaigiantis nerimas ir stresas. Esi priverstas analizuoti kiekvieną antrosios pusės žodį, kontroliuoti kiekvieną savo veiksmą, kad išvengtum konfliktų, kuriuos provokuoja antroji pusė. Jautiesi nesaugus, bijai patikėti mylimam žmogui asmeninę informaciją. Dažniausiai taip vyksta dėl to, kad tais momentais, kai buvai visiškai atviras ir nuoširdus, partneris tavęs nepriėmė.

Pavydi laimingoms poroms. Pavyzdžiui, savo draugui, kuris pasakoja, kaip praleido išeigines su mylima moterimi. Arba praeivių porelei. Kai tik pagauni save pavydintį, gali būti tikras: tavo santykiuose ne viskas taip gerai, kaip norėtųsi.

Šaltinis

Šeima ir namai