PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Rugpjūčio 2 d. 12:47

Požemines atliekų aikšteles įrenginėjančios įmonės vadovas nuteistas už banko garantinių raštų klastojimą

Kaunas

ŠRATC nuo­tr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


312496

Požeminių atliekų aikštelių įrengimu užsiimančią Kauno bendrovę TIS ir jos vadovą Tadą Puišį teismas pripažino kaltais dėl sukčiavimo ir banko garantinių raštų klastojimo, abiem skirta baudų suma siekia 100 tūkst. eurų.

Prokuratūra skelbia, kad Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė įrodė 55 metų Kauno gyventojo T. Puišio ir jo vadovaujamos uždarosios akcinės bendrovės atsakomybę už sukčiavimą bei dokumentų klastojimą ir disponavimą suklastotais dokumentais – teismas minėtą asmenį ir jo įmonę pripažino kaltais dėl nurodytų nusikaltimų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Aušra Petkevičienė, tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba.

Baudžiamosios bylos duomenimis, Kaune registruota uždaroji akcinė bendrovė TIS laimėjo daugiau nei 4 mln. eurų vertės viešųjų pirkimų konkursą ir 2018 metų spalį pasirašė sutartį su viešąja įstaiga Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru (ŠRATC).

Sutartimi rangovas įsipareigojo atlikti pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektavimą, rangos darbus ir konteinerių įrengimą.

Viena iš sąlygų, kad pasirašyta sutartis įsigaliotų – pateikti sutarties įvykdymo užtikrinimą (banko, kredito unijos garantiją ar draudimo bendrovės laidavimo raštą).

Bylos duomenimis, bendrovės direktorius T. Puišys pateikė atliekų tvarkymo įmonei banko garantinį raštą. Jame buvo įrašyti duomenys, kad bankas neatšaukiamai ir besąlygiškai įsipareigoja sumokėti VšĮ ŠRATC beveik 350 tūkst. eurų vertės sumą, jei minėta T. Puišio atstovaujama bendrovė neįvykdys ar įvykdys netinkamai sutarties sąlygas.

Kaip nustatyta per ikiteisminį tyrimą, rangovas nesilaikė sutarties reikalavimų – pateikė prastos kokybės konteinerius ir taip netinkamai vykdė sutarties sąlygas. Dėl to buvo nuspręsta nutraukti sutartį su rangovu, o iš banko pareikalauta išmokėti garantijos sumą. Tada ir paaiškėjo, kad bankas tokio garantinio rašto niekada neišdavė ir nepatvirtino.

Nuosprendyje skelbiama, kad T. Puišys, veikdamas uždarosios akcinės bendrovės vardu ir siekdamas, kad būtų vykdoma sutartis, suklastojo, laikė, gabeno ir panaudojo tris banko garantijas. Tai padarė didelę žalą ŠRATC, nes buvo panaikinta įstaigos teisė, nutraukus sutartį su bendrove dėl pastarosios netinkamo sutarties vykdymo, gauti banko garantijos sumą.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

#ŠIAULIAI#TEISMAS#ATLIEKŲ#AIKŠTELĖS#ŠRATC
#SUKČIAVIMAS