Populiariausios auskarų medžiagos: kurią pasirinkti?

Populiariausios auskarų medžiagos: kurią pasirinkti?
Vilnius
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rinkdamiesi auskarus, visų pirma atkreipiame dėmesį į jų dydį ir bendrą stilistiką, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į medžiagą, iš kurios jie yra pagaminti. Priklausomai nuo to, galėsite spręsti ir apie auskarų kokybę, ir apie kitas pagrindines ypatybes. Nors juvelyrai gamybai dabar pasitelkia pačias įvairiausias medžiagas, išskyrėme keletą populiariausių – nesuklysite, jei iš arčiau susipažinsite su jų savybėmis.

Auksas

Iš šios visiems gerai žinomos medžiagos pagaminti auskarai taps ilgalaike investicija, kurią vėliau galėsite perduoti iš kartos į kartą. Toks metalas nepraranda savo vertės, o patys papuošalai net ir po daugybės metų atrodo taip, tarsi ką tik įsigyti – ypač tuomet, jei jie retkarčiais yra pavalomi ir saugomi nuo pabraižymų. Auksiniai auskarai taip pat yra mėgstami dėl to, jog nekelia alerginių reakcijų, o kai kurie tiki, kad jie netgi gali turėti gydomųjų savybių. Tokių                 papuošalų vertė priklauso nuo to, su kokiomis kitomis medžiagomis jie yra derinami, tačiau dėl vieno galite būti tikri – su tokiais auskarais visuomet atrodysite stilingai.

Sidabras

Sidabriniai auskarai savo populiarumu gali lygiuotis į auksinius: skirtumas tik tas, jog jų kaina dažniausiai yra kiek žemesnė ir priimtinesnė dar didesnei daliai moterų. Visgi, kokybė dėl to nenukenčia: tokie papuošalai nereikalauja išskirtinės priežiūros, tačiau džiugina savo patvarumu ir ilga tarnavimo trukme. Jų išvaizda dažniausiai yra labai universali, todėl sidabrą noriai renkasi tiek jaunos merginos, tiek ir brandžios damos. Dėl šios medžiagos lankstumo ir elastingumo, papuošalai gali būti pačių įvairiausių formų – iš arčiau juos apžiūrėsite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/grozis-ir-mada/papuosalai/auskarai/f/all/sidabras.

Perlai

Šie elegantiški auskarai yra apipinti įvairiais mitais ir legendomis, kurie byloja apie magiškas jų ypatybes – tokie papuošalai gali pritraukti meilę, sėkmę ar netgi sumažinti nervinę įtampą. Jie taip pat vertinami dėl labai universalaus stiliaus: būtų sunku įsivaizduoti įvaizdį, prie kurio tokių aksesuarų nepavyktų priderinti. Perlai labai dažnai derinami su kitomis medžiagomis – dėl to pasirinkimo įvairovės nepritrūksta net ir patiems išrankiausiems.

Gintaras

Lietuviškuoju auksu neretai vadinamas gintaras juvelyrikoje yra naudojamas daugybę metų – iki šiol tikima ir jo gydomosiomis galiomis. Visgi, daugelį moterų labiausiai sužavi unikali iš jo gaminamų papuošalų išvaizda: jie gali būti pačių įvairiausių formų ir netikėtų atspalvių. Jei ieškote unikalaus akcento, tačiau nemėgstate glamūrinio blizgesio, tokie papuošalai Jums bus vienas geriausių pasirinkimų. Nors dažnai vyrauja mitas, kad šią medžiagą renkasi tik vyresnės moterys, galite neabejoti – tarp tokių auskarų surasite ir labai jaunatviškų modelių.

Swarovski kristalai

Tokie kristalai savo išvaizda primena deimantus ir kitus brangakmenius, tačiau pagrindinis skirtumas tas, jog jiems reikia kur kas mažesnių investicijų – dėl to ir     auskarų vertė yra kur kas priimtinesnė. Jie išsiskiria savo žvilgesiu ir blizgesiu, todėl puikiai tinka ypatingoms progoms, tačiau lygiai taip pat galima rasti ir kuklesnių, kasdienybei puikiai tinkančių papuošalų. Swarovski kristalai dažnai naudojami ir tuomet, kai gaminami pakabukai, tad galima sukurti ryškų ir tuo pačiu labai vientisą įvaizdį.

Deimantai

Geriausiais moterų draugais neretai vadinami deimantai dažniausiai yra derinami su kitomis medžiagomis, tačiau bet kuriuo atveju tokie auskarai visuomet spinduliuoja prašmatnumu ir elegancija. Vieningai sutinkama, kad tokių papuošalų neįmanoma nepastebėti, todėl jie labai dažnai pasirenkami tuomet, kai norisi sukurti išskirtinį įvaizdį ar ieškoma prabangios dovanos idėjos. Jie taip pat laikomi gera investicija ir gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas. Platų šių papuošalų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba spustelėję čia.

Nerūdijantis plienas

Savo išvaizda labai primenantis sidabrą, nerūdijantis plienas yra kur kas pigesnė jo alternatyva – jei dėl papuošalų nesinori plačiai atverti piniginės, į jį tikrai pravartu atkreipti dėmesį. Tokie papuošalai nustebins labai plačiu pasirinkimu, bus tvarūs ir atsparūs korozijai, taigi jie nesukels jokių papildomų rūpesčių, tačiau padės suformuoti bet kokį pageidaujamą įvaizdį.

Atsižvelgę į ryškiausias šių medžiagų savybes, dar lengviau išsirinksite labiausiai Jums tinkančius auskarus. Tiesa, turėtumėte atkreipti dėmesį ir į tai, kokie kiti aksesuarai vyrauja Jūsų papuošalų dėžutėje: idealiu atveju naujuosius auskarus turėtumėte suderinti su kuo didesniu jų kiekiu.

 

Remiamas turinys