Populiariausi vardai Šiaulių apskrityje – Arielė ir Lukas

pexels-vika-glitter-1648374
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kiekvienų metų sausį Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvo skyrius susumuoja praėjusių metų demografinius duomenis ir atlieka jų analizę.

Kaip informavo Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Diana Greičė, per 2023 metus skyriuje įregistruoti 278 gimimo akto įrašai. Gimė 143 mergaitės ir 135 berniukai.

Populiariausių mergaičių vardai 2023 metais: Arielė, Sofija, Amelija, Patricija, Milana, Eva.

Populiariausi berniukų vardai: Lukas, Emilis, Matas, Dominykas, Elijus, Markas.

Tėvai vaikams rinko ir retesnius vardus – Noelis, Dairidas, Emetas, Hugas, Salina, Otėja, Licija, Jūna.

Gauti 2 teismo sprendimai dėl įvaikinimo bei tėvystės pripažinimo.

Skyrius įregistravo 199 santuokas. Iš jų 12 santuokų, sudarytų mūsų piliečių užsienio valstybėse: po 1 tokią santuoką sudaryta – Baltarusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Serbijoje, Vokietijoje, Filipinuose, Bolivijoje, Armėnijoje ir 3 – Rusijoje.

82 santuokos sudarytos Šiaulių vyskupijos bažnyčiose. Dažniausiai jaunavedžiai rinkosi Gruzdžių bei Kurtuvėnų bažnyčias.

Su užsienio valstybių piliečiais susituokė 10 Lietuvos Respublikos piliečių: lietuvaičiai vedė Armėnijos, Baltarusijos, Filipinų, Lenkijos pilietes, lietuvaitės ištekėjo už Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų Moldovos, Serbijos, Ukrainos bei Vokietijos piliečių.

Vyriausia nuotaka buvo 63-ejų metų, vyriausiam besituokiančiajam buvo 66 metai. Jauniausiems jaunavedžiams buvo po 20 metų.

Septynios jaunavedžių poros savo santuoką panoro registruoti ne Skyriaus patalpose. Populiariausios vietos tuoktuvėms 2023 metais buvo – Kuršėnų dvaro rūmai, kaimo turizmo sodybos „Buliai“, „Vinna“, „Pelėdų sala“, „Baltas miškas“.

2023 metais skyriuje įregistruotos 115 ištuokos.

Per 2023 metus buvo įregistruoti 628 mirties akto įrašai. 17 rajono gyventojų mirė užsienyje.