PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2025 m. Sausio 6 d. 18:06

Pirmą kartą Katalikų bažnyčios istorijoje popiežius paskyrė moterį Vatikano prefekte

Pasaulis

Popiežius Pranciškus / Vatican Media

Viljama SudikienėŠaltinis: ELTA


337632

Popiežius Pranciškus paskyrė italę vienuolę seserį Simoną Brambillą vadovauti vienai iš Vatikano dikasterijų, todėl ji tapo pirmąja Katalikų bažnyčios istorijoje prefekte moterimi.

Vatikano spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad S. Brambilla buvo išrinkta vadovauti Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų dikasterijai.

Dikasterijomis vadinami Katalikų bažnyčios Kurijos departamentai, jie atlieka panašias funkcijas kaip ministerijos kitose valstybėse.

Nuo 2023 m. spalio S. Brambilla dirbo sekretore toje pačioje dikasterijoje, tai antros aukščiausios pareigos departamente. Anksčiau ji dirbo slaugytoja ir misionierė Mozambike, turi psichologijos daktarės laipsnį.

Katalikų bažnyčia visame pasaulyje turi apie 1,4 mlrd. narių ir nuo 2013 m. kovo jai vadovauja popiežius Pranciškus.

Bažnyčia ne kartą diskutavo apie didesnį moterų dalyvavimą, ypač apie moterų įšventinimą į diakones ir vėliau galbūt į kuniges. Per pastarąjį Pasaulinį Sinodą, surengtą 2023 m. spalį, dvasininkai ir ne dvasininkai diskutavo apie Bažnyčios ateitį, tačiau šiuo klausimu nepadarė jokio proveržio.

Per beveik 12 darbo metų popiežius Pranciškus į aukščiausius postus paskyrė dvi moteris. 2016 m. jis pasirinko italę meno istorikę Barbarą Jattą Vatikano muziejų, vienų svarbiausių valstybės pajamų šaltinių, direktore. 2022 m. jis paskyrė seserį Raffaellą Petrini Vatikano Miesto Valstybės gubernatūros generaline sekretore, paprastai šios pareigos patikimos vyskupui.

Katalikams, kurie nėra vyskupai, taigi ir moterims, galimybė vadovauti Vatikano dikasterijai egzistuoja tik nuo 2022 metų.

#VATIKANAS#POPIEŽIUS#PRANCIŠKUS#MOTERIS#PREFEKTĖ
#BAŽNYČIA