Popiežius: komentarai apie Rusiją susiję su kultūra

25481514214_05368130d1_o
Pasaulis
Flickr.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Popiežius Pranciškus pirmadienį pareiškė, kad praėjusį mėnesį sakydamas Ukrainoje pasipiktinimą sukėlusią kalbą apie Rusiją, turėjo omenyje turtingą Rusijos kultūrinę tradiciją.

Rugpjūčio 25 dieną vaizdo žinutėje jauniesiems rusų katalikams 86 metų pontifikas sakė, kad jie turėtų prisiminti, jog yra „didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai“.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka pavadino šias pastabas imperialistine propaganda ir labai netinkamomis.

„Tai sakydamas negalvojau apie imperializmą, kalbėjau apie kultūrą“, – popiežiaus lėktuve po kelionės į Mongoliją žurnalistams sakė Pranciškus.

Jis teigė, kad šiomis pastabomis skirtos jauniesiems rusams priimti savo paveldą.

„Rusų kultūra yra labai graži ir gili, ir to nepanaikina politinės problemos, – sakė jis. – Jie turėjo tamsių politinių metų, bet paveldas visada išlieka.“

Pranciškus nuolat ragina siekti taikos Ukrainoje, nors pirmaisiais Rusijos invazijos, prasidėjusios 2022-ųjų vasarį, mėnesiais jis sulaukė kritikos dėl to, kad neįvardijo Maskvos kaip agresorės.

Šių metų pradžioje taikos pastangoms jis paskyrė įtakingą kardinolą, kuris nuo to laiko lankėsi tiek Maskvoje, tiek Kyjive.