PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 9 d. 21:29

Politologė: neaktyvūs EP rinkimai bus testas konservatoriams

Lietuva

My­ko­lo Ro­me­rio uni­ver­si­te­to lek­to­rė ir po­li­to­lo­gė Ri­ma Ur­bo­nai­tė. (Asmeninio archyvo nuo­tr.)

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


304085

Žemas rinkėjų aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose bus tam tikras testas didžiosioms partijoms prieš Seimo rinkimus, sako politologė Rima Urbonaitė. Pasak jos, tai ypač aktualu vertinant kadenciją Seime baigiančių konservatorių perspektyvas likti valdžioje.

„Šie rinkimai parodys partijoms, kiek jos turi lojalių rinkėjų. Čia veikiausiai nebuvo labai daug strateginio balsavimo, tai buvo daugiau lojalumo išreiškimas ir ryšio su partija parodymas“, – teigė R. Urbonaitė.

Visgi ji suabejojo, ar nė trečdalio piliečių nepritraukę rinkimai bus palankūs konservatoriams, kurie dažnai pasigiria lojaliu rinkėju.

„Ar ir dabar taip bus, pažiūrėsime. Nes jei jiems ir dabar nepadės žemas aktyvumas, tai bus gana liūdnas signalas Seimo rinkimams“, – sakė ji.

Savo ruožtu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), pažymėjo politologė, šiuose rinkimuose gali visai gerai pasirodyti.

„Žemas aktyvumas gali būti parankus Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai. Mes matome, kad šios partijos palaikytojų koncentraciją turinčios savivaldybės rodė gerą aktyvumą. Jis buvo kai kuriose gerokai didesnis nei Lietuvos vidurkis“, – teigė R. Urbonaitė.

„Tai indikuoja, jog partijos turimi vietos resursai naudojami, kad rinkėjai būtų suaktyvinti“, – pridūrė ji.

Sekmadienį Lietuvoje vyko penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai. Šiemet kandidatų sąrašus į EP kėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija.

Visgi, šie rinkimai buvo vieni pasyviausių – savo pilietinę valią atėjo išreikšti vos 28,35 proc. rinkėjų.

#RINKIMAI#TS-LKD#EP#AKTYVUMAS#URBONAITĖ