Politikos keliu vingiuotu…

Politikos keliu vingiuotu…
Klaipėda
Būdamas Premjeru S. Skvernelis ne kartą lankėsi Rusnėje. Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sausio 29 d., šeštadienį, Palangoje planuojamas Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas. Į jį ketina vykti atstovų ir iš Šilutės rajono.

Šilutės r. savivaldybės meras, partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad jis vyks į suvažiavimą. Iš Šilutės rajono kuriamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigėjų esą gal 360.

„Yra partijoms priklausančių žmonių, tačiau daug ir nepartinių, kurie nusprendė rinktis šią naują partiją“, – sakė V. Laurinaitis, kurio vadovaujamo skyriaus narių dauguma irgi renkasi politikos kelią su Sauliumi Skverneliu. Skelbiama, kad į naujos partijos pirmininkus būsią net keturi pretendentai. „Mes esame už Saulių Skvernelį“, – sakė meras.

Į suvažiavimą vyksiantis Savivaldybės tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus, kuris priklauso V. Laurinaičio vadovaujamam partijos Laisvė ir teisingumas Šilutės skyriui, neslėpė, kad mero kandidatūra bus pasiūlyta į naujos partijos vadovybę. V. Laurinaitis sakė, kad jis yra pasiūlytas į pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius.

Dabar partija Laisvė ir teisingumas Šilutės rajono savivaldybės taryboje turi 5 narių frakciją, meras V. Laurinaitis išrinktas tiesiogiai, jis frakcijai nepriklauso. Visi frakcijos nariai renkasi Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Jeigu suvažiavimas įvyks ir nauja partija bus įsteigta, jos skyrius Šilutėje turės naują pavadinimą, frakcija Savivaldybės taryboje – irgi.

Primename, kad dar spalio 18 d. Seime buvo įkurta keliolikos narių Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, į kurią susibūrė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausančių Seimo narių, prisijungė  Šilutės rajone į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis, kitų Seimo narių. Nepartinis S. Skvernelis, palikęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri jį buvo delegavusi į premjerus, per pastarąjį laiką subūrė gal tris tūkstančius žmonių, nusiteikusių kurti naują partiją ir dalyvauti jos veikloje.

Sausio 26 d. pasklido žinia, kad du konservatoriai iš Kauno miesto savivaldybės tarybos paliko Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir jungiasi prie S. Skvernelio ir bendraminčių kuriamos partijos.

Socialdemokratų darbo partijos, vėliau – Regionų partijos atstovai Šilutės rajono savivaldybės taryboje Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus irgi renkasi naująją partiją. „Išėjau iš Regionų partijos, renkuosi politiką su Demokratų partija „Vardan Lietuvos“, su Sauliumi Skverneliu“, – sakė A. Pupšys.

„Tikrai neisiu su Sauliumi Skverneliu ir ta nauja partija“, – sakė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Savivaldybės taryboje vadovas Sigitas Majus, toks esąs jo asmeninis sprendimas. O ką nuspręs dar du frakcijos nariai Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, sakė nežinąs. Ketvirtoji frakcijos narė Lijana Jagintavičienė anksčiau paliko frakciją ir įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. Mat šios sąjungos Šilutės skyrius buvo panaikintas. Į naujai buriamą minėtųjų „valstiečių“ nekvietė, jie taip ir liko vis neapsisprendę. Frakcijos pavadinimo nekeitė, mat į rajono Tarybą išrinkti kaip anos „valstiečių“ sąjungos atstovai.