PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Balandžio 14 d. 09:00

Poliklinikos vadovė: jeigu taptume židiniu, mūsų ištekliai greitai baigtųsi

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


125693

Kol didžiųjų miestų ligoninių medikai kaunasi su COVID-19 virusu, mažesnių miestelių specialistai bando užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą. Šiaulių rajono PSPC vadovė Vilma Plaušinaitienė atvira: jeigu įstaigai priklausanti Kuršėnų poliklinika, Bazilionų, Bubių, Kužių, Meškuičių ar Šakynos ambulatorijos taptų viruso židiniu, medikai apsaugos priemonių pritrūktų labai greitai.

Karantino metu darbo organizavimas Šiaulių r. PSPC gerokai pasikeitė, paslaugų pobūdis – ne. Nedarbingumo pažymėjimai ir daugelis receptų šiuo metu išduodami nuotoliniu būdu, tokiu pačiu principu savo konsultacijas teikia ir gydytojai.

Tiesa, sveikatos problemų turintys Šiaulių r. gyventojai nelieka už įstaigų durų. Tik pirma įsitikinama, kad medikų paslaugos būtinos ir kad pacientas neturi jokių simptomų, galinčių sukelti įtarimų dėl viruso. „Pacientus labai atsakingai išskirstome pagal gydytojų darbo laiką, kad kontaktų būtų kuo mažiau. Iš esmės pacientai vieni su kitais nesusitinka“, – sako V. Plaušinaitienė.

Psichologo ir psichiatro paslaugos šiuo metu teikiamos tik nuotoliniu būdu, gydytojai-odontologai priima tik „ekstrinius" pacientus. Likę medikai, turintys kontaktą su pacientais, privalo laikytis griežtų saugumo reikalavimų. „Po kiekvieno paciento privalome keisti įrangą. Aišku, mūsų ištekliai nėra beribiai, todėl tikrai būtume dėkingi už paramą“, – sako V. Plaušinaitienė.

Anot jos, šiuo sudėtingu laikotarpiu tinkamas bet koks ramstis – ir apčiuopiamos apsaugos priemonės, ir aukos, kurias galima pervesti į VŠĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (įm. k. 175874865) sąskaitą LT477180400007700249 (Šiaulių bankas, AB).

img-9091.JPG

Į VšĮ Kuršėnų ligoninę pacientai šiuo metu gali kreiptis tik dėl būtinosios pagalbos. Tiesa, įstaigoje prižiūrimi 68 pacientai, kuriems teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos.

Anot ligoninės vadovės Renatos Noreikaitės, kone visi čia prižiūrimi pacientai priklauso rizikos grupei, taigi karantino laikomasi itin griežtai. „Vos paskelbus karantiną, pagal sveikatos ministro įsakymą sustabdėme visą planinę pagalbą, nes teikėme specializuotas konsultacijas, reabilitacijos ir dienos stacionaro paslaugas. Viso to nebėra, nes turime sumažinti infekcijos patekimo riziką per didesnius pacientų srautus. Ligoniukai dėl griežto karantino nėra lankomi, bet ką padarysi, tai – dėl jų pačių ir mūsų saugumo“, – pasakoja R. Noreikaitė.

Ji priduria, kad, prasidėjus karantinui, buvo sudėtinga apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, medikamentais, nes strigo logistika. „Iš kitos pusės, niekada neturėjome visiškai tuščių rezervų, tad sulaukėmė. Apsaugos priemonių gavome ir iš valstybės“, – sako ligoninės vadovė.

Paklausta, ar daug pacientų pastaruoju metu kreipiasi į ligoninėje vis dar veikiantį būtinosios pagalbos skyrių, R. Noreikaitė giria kuršėniškius: „Žmonės tikrai labai supratingi, tikrai nėra daug besikreipiančiųjų. O ir priėmimo skyrius dirba pagal visas rekomendacijas, renka anamnezę, ar besikreipęs asmuo kontaktavo su užsikrėtusiais COVID-19 virusu, esančiais izoliacijoje. Tokių kol kas nesamę turėję.“