PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugpjūčio 1 d. 14:24

Policijos pareigūnai ragina akyliau saugoti dviračius ir paspirtukus – šią vasarą uostamiestyje jau pavogta 21 dviratė transporto priemonė

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos apskr. VPK inf.


274417

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus pareigūnų duomenimis, nuo 2023 m. birželio mėn. 1 d. iki liepos mėn. 31 d. dėl įvairaus pobūdžio vagysčių Klaipėdos mieste (pagal LR BK 178 str.) pradėti 188 ikiteisminiai tyrimai, iš jų – 13 tyrimų dėl dviračių, 8 – dėl paspirtukų vagysčių.

Pasak policijos pareigūnų, ilgapirščių grobiu dažniausiai tampa neprirakinti, palikti be priežiūros, arba labai brangūs dviračiai. Todėl pareigūnai primygtinai gyventojų ir atvykusiųjų poilsiauti prašo saugoti, net ir trumpam be priežiūros nepalikti savo daiktų. Dviračius patariama statyti, atvirose, gerai matomose vietose, juos būtina prirakinti. Dar geriau dviračius statyti ten, kur filmuoja vaizdo kameros, arba užrakinamose patalpose, neprieinamose pašaliniams asmenims.
Taip pat žmonės raginami vertingus daiktus žymėti – jei prarasti daiktai buvo pažymėti, pareigūnai daug greičiau juos gali sugrąžinti teisėtiems savininkams. Be to, nuo šių metų sausio 1 d. daiktus pažymėti galima per kelias minutes, neišeinant iš namų – interneto svetainėje www.pazymetas.lt.

Taip pat Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad nuolat saugoti savo reikia visus savo daiktus – jokiu būdu nelaikyti mokėjimo kortelių ir jų ar elektroninės bankininkystės PIN kodų vienoje vietoje – dėl tokio žmonių neatidumo pasipelnyti ilgapirščiams būna itin lengva.

Vagystės iš automobilių taip pat yra opi problema, todėl pareigūnai primena, kad visų pirma – būtina visada užrakinti automobilio dureles ir uždaryti visus langus, nes – pavyzdžiui, pagriebti ant keleivio sėdynės sudėtus daiktus lengvai galima net ir stabtelėjus prie šviesoforo. Nereikėtų automobiliuose palikti vertingų daiktų – ne tik salone, bet ir bagažinėje, ypač jei jie į bagažinę sudedami jau atvykus į aikštelę, kurioje automobilis bus paliekamas. Nakčiai automobilį patariama stengtis statyti saugomoje arba gerai apšviestoje, vaizdo kameromis stebimoje vietoje, rekomenduojama įjungti signalizaciją.

Namuose esantį turtą padėtų apsaugoti įrengta signalizacija, vaizdo kameros, automatinis apšvietimas. Esant galimybėms patariama vis pasidomėti, kokios yra namų apsaugos naujovės, kad juos galėtumėte apsaugoti maksimaliai. Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose patariama įstiklinti balkonus, langus ir balkonų duris būtina sandariai uždaryti, ypač jei išvažiuojate iš namų. Vakarais, ypač gyvenant žemutiniuose aukštuose, patariama užtraukti užuolaidas, neviešinti internete informacijos apie brangius pirkinius ar išvykimą atostogauti. Duris užrakinti visais užraktais reikėtų net jei išeinama vos keletui minučių. Niekada nereikėtų palikti raktų „saugiose“ vietose – po augančios gėlės vazonu, laiškų dėžutėse ar po durų kilimėliu.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vagystei iš buto ar namo besirengiantys asmenys, dažnai prieš tai jį stebi, renka informaciją. Todėl visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais. Pareigūnai rekomenduoja neįsileisti nepažįstamų žmonių į namus neįsitikinus, kad skambinantys į duris yra būtent tie, kas sakosi esą. Net jei asmuo prisistato ir parodo specialų pažymėjimą, informaciją patariama pasitikrinti paskambinus į tą įstaigą, iš kurios žmogus sakosi esąs.

Buto ar namo saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir bendros žmonių pastangos prižiūrint savo gyvenamąją aplinką. Patariama susitarti su patikimais kaimynais, kad kol jūsų nėra, pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės.