Policijos duomenimis, Kauno apskrityje 85 procentai apklaustųjų jaučiasi saugūs

Kaunas
Kauno AVPK nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį Kaune aptarta Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2022 metų policijos veikla. Pasak policijos atstovų, pastebima tendencija, kad su kiekvienais metais nusikalstamų veikų apskrityje mažėja, o jų ištyrimas didėja. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad tarp nusikalstamų veikų ir toliau dominuoja vagystės, smurtas, eismo įvykiai, neblaivūs vairuotojai, sukčiavimas bei narkotinių medžiagų turėjimas, rašoma Kauno apskrities VPK pranešime.

„Kalbant apie sunkius ir labai sunkius nusikaltimus turime dar vieną svarbų „penketuką“, kurį sudaro: narkotinių medžiagų platinimas, sukčiavimai ir vagystės stambiu mastu, sunkūs sveikatos sutrikdymai bei turto pasisavinimo atvejai. Šių nusikaltimų ištyrimo rodiklis siekia 72 proc.“, – sakė Kauno apskr. VPK viršininkas M. Baršys.
 
2022 metais registruota žymiai mažiau vagysčių iš ir (ar) nuo automobilių. Jeigu 2020 metais buvo registruota 794 tokių nusikalstamų veikų, tai 2022 buvo registruotos 515 vagystės iš ir (ar) nuo automobilių.
 
Praėjusiais metais fiksuota šiek tiek daugiau viešosios tvarkos pažeidimų (nuo 203 iki 210).
 
Opi problema – neblaivūs vairuotojai ir padidėjęs eismo įvykių skaičius
 
Nors žuvusiųjų keliuose skaičius sumažėjo, 2021 m. žuvo 19 žmonių, o 2022 m. žuvo 17 žmonių, pareigūnus neramina sužeistųjų eismo įvykiuose skaičius, kuris praėjusiais metais padidėjo beveik 8 proc., tiek eismo įvykių skaičius, kuris padidėjo apie 9 proc. (praėjusiais metais Kauno apskrityje fiksuoti beveik 602 eismo įvykiai, o 2021 metais – 552).
 
Greičio viršijimas bei neblaivūs vairuotojai ir toliau išlieka opia problema mūsų apskrityje. Mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais buvo užfiksuoti 28 tūkst. greičio viršijimo atvejai. Vykdant policines priemones išaiškinta apie 2 tūkst. neblaivių ar apsvaigusių vairuotojų, beveik 200 tokių vairuotojų sukėlė eismo įvykius. Iš viso dėl neblaivumo patikrinta apie 250 tūkst. vairuotojų. Praėjusiais metais išaiškinta daugiausiai prioritetinių KET pažeidimų visoje Lietuvoje. Nustatyta daugiau nei 30 tūkst. pavojingiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų.
 
Policijos duomenimis, Kauno apskr. VPK pasitiki 82 proc. gyventojų. Kauno apskrityje 85 proc. apklaustųjų jaučiasi saugūs, o 76 proc. gyventojų kriminogeninę situaciją Kauno apskr. VPK vertina gerai.