Policija vertina, ar pradėti tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo rusų reperio koncerte Vilniuje

Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Policija vertina viešojoje erdvėje esančią informaciją ir svarsto, ar pradėti tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo penktadienį Vilniuje, „Pramogų arenoje“, vykusio kontroversiškai vertinamo rusų reperio Morgenshterno koncerto metu, Eltai patvirtino Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

„Vertinant informaciją viešojoje erdvėje, sprendžiama, ar pradėti tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo“, – Eltai šeštadienį teigė R. Matonis.
 
Anot jo, pranešimų apie galimą draudžiamos simbolikos demonstravimą policija nėra gavusi. Tačiau R. Matonis paragino visuomenę aktyviau informuoti policiją, pamačius tokius atvejus.
 
Policijos atstovo teigimu, penktadienį fiksuotas incidentas apie po rusų reperio koncerto susimušusias dvi merginas. Dėl to, pasak R. Matonio, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
 
Po penktadienį Vilniuje vykusio rusų reperio Morgenshterno koncerto socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad į koncertą atėję žmonės rodė nešvankius gestus, dėvėjo rūbus, ant kurių galima buvo pamatyti „Z“ simbolį. Ši raidė yra tapusi Rusijos karinės invazijos į Ukrainą simboliu.
 
Kaip anksčiau skelbė LRT radijas, Rusijos reperis Morgenshternas prieš metus teigė gerbiantis Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną  dėl to, nes jo bijo visas pasaulis. Tuo tarpu karo Ukrainoje metu reperis dainavo Rusijos armijai įkvėpti sukurtą dainą „Ja russkij“, o paklaustas, kam priklauso Krymas, atlikėjas išsisukinėdamas aiškino, kad tai Ukrainos vadžios primestas klausimas ir dėl jo neverta kvaršinti galvos.