Policija skelbia nustačiusi nepilnametį, galėjusį sostinėje išžaginti paauglę

Vilnius
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje, Žvėryno rajone, kaip įtariama, nepilnametę galėjo išžaginti taip pat nepilnametis asmuo.

„Po atliktų daugybės ikiteisminio tyrimo proceso veiksmų, išanalizavus ir apdorojus labai didelį kiekį informacijos bei vaizdo medžiagos iš mieste įrengtų savivaldybės ir privačių vaizdo stebėjimo sistemų, buvo nustatytas ir apklaustas nepilnametis asmuo, kuris Vilniaus mieste, Paribio gatvėje, galimai turėjo lytinių santykių su nepilnamete“, – penktadienį pranešė Vilniaus apskrities policija.

Kaip skelbta, vasario 1 dieną, apie 15.40 val., Žvėryno rajone, miško masyve, nepažįstamas vyriškis, panaudojęs fizinę jėgą prieš 15-metę, su ja santykiavo lytiniu būdu prieš jos valią.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nepilnamečio asmens išžaginimo, Baudžiamasis kodeksas už šį nusikaltimą numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Teisėsaugos pareigūnai, reaguodami į viešojoje erdvėje skleidžiamą informaciją apie Vilniaus mieste galimai padažnėjusius atvejus, kuomet neva užpuolamos jauno amžiaus merginos, informuoja, kad kriminogeninė situacija mieste yra stabili.

„Pastarųjų savaičių įvykiai apie užpultas merginas skirtinguose miesto rajonuose nėra susiję“, – rašoma policijos pranešime.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepilnametės išžaginimo Žvėryne tebevyksta. Jam vadovaujantys Vilniaus apygardos Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai, atsižvelgdami į tai, kad šis ikiteisminis tyrimas susijęs su nepilnamečiais asmenimis daugiau informacijos neteikia, siekiant užtikrinti jų teises į konfidencialumą.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Policijos pareigūnai dėkoja gyventojams už aktyvų bendradarbiavimą ir užtikrina, kad skiria ir skirs didelį dėmesį tokio pobūdžio nusikalstamų veikų užkardymui ir prevencijai.