Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl gaisro Viršuliškių daugiabutyje

20240104lbal65470
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniaus apskrities policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl gaisro Viršuliškių daugiabučiame name, kai per sprogimą ir gaisrą žuvo du žmonės, o pats daugiabutis tapo negyvenamu.

„Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį, numatančią atsakomybę už turto sunaikinimą ar sugadinimą“, – BNS sakė policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tame pačiame tyrime aiškinamasi ir dėl dviejų žuvusiųjų gaisre asmenų mirties priežasties – iš gaisro ir sprogimo suniokoto daugiabučio trečiadienį buvo iškelti du kūnai. Manoma, kad žuvo mažametis berniukas ir vyras. Jų kūnai rasti stipriai apdegę.

Vilniaus savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius. Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Vilniaus savivaldybė BNS ketvirtadienį nurodė pranešusi namo bendrijai, kad apžiūrėjus pastatą, dėl įvykusios konstrukcijų griūties ir atjungtų komunikacijų nėra galimybės pastato eksploatuoti.

Anot sostinės valdžios, pirminė rekomendacija – stiprinti esamas konstrukcijas, kad jos negriūtų. Ar griuvusias ir pažeistas konstrukcijas bus galima atstatyti – kol kas nėra aišku.

Gaisro priežastis taip pat nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis.