PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Kovo 31 d. 16:13

Policija pataria, kaip apsisaugoti nuo sukčių

Telšiai

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


123664

Nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir raginama juos būti budriais, tačiau vis dar apstu naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles.

Pastaruoju metu, Telšių rajone fiksuojami atvejai, kai sukčiai skambina gyventojams, pateikdami informaciją, jog socialiniai darbuotojai nebeteikia jokių paslaugų. Taip pat, bandydami išvilioti pinigus, teigia galintys atvykti pasiimti grynųjų ir už juos nupirkti maisto produktų.

Kad nebūtumėte apgauti ir nenukentėtumėte nuo sukčių, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pataria:

  • Neatidarykite durų nepažįstamiems asmenims;

  • Jeigu Jums reikia apsipirkti, o to negalite padaryti, užsisakykite produktus internetu ar paprašykite, kad produktais pasirūpintų artimieji;

  • Sulaukę skambučių su įvairiais siūlymais – būkite budrūs! Nepriimkite jokių sprendimų vienas – paskambinkite giminaičiams, artimiesiems;

  • Jei nepažįstamasis atėjo į namus ir Jums kilo įtarimas, jog yra sukčiaujama ar nukentėjote nuo šių nusikalstamų veikų, visais atvejais skambinkite bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112. Policijos pareigūnai į tokį pranešimą reaguoja nedelsiant. Pareigūnus nesunku atpažinti, nes jie visada vilki tarnybinę uniformą ir naudoja policijos logotipu pažymėtus automobilius.

Sukčiai bando asmenis apgauti siekdami asmeninės, finansinės naudos. Taip pat vienas iš dažniausiai pasitaikančių sukčių bruožų – asmenų skubinimas atlikti veiksmus. Tuomet nespėjama pagalvoti apie informacijos tikrumą, vadovaujamasi emocijomis, o suvokimas, kad tapote sukčių auka, ateina kiek vėliau, paprastai, kai jau būna per vėlu.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas prašo gyventojų išlikti budriais, atidžiais ir netikėti galimų sukčių pateikiama informacija. Svarbiausia – neskubėkite vykdyti sukčių reikalavimų. Rekomenduojame visiems apdairiai vertinti visą gaunamą informaciją bei nedaryti jokių skubotų sprendimų, susijusių su finansais.