Policija gavo per 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus, naujų tyrimų nepradėjo

Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija gavo per 20 pranešimų apie galimus pažeidimus, naujų ikiteisminių tyrimų pareigūnai nepradėjo.

„Daugiausia pranešimų iš Vilniaus ir Alytaus apskričių, daugiau ikiteisminių tyrimų nėra pradėta“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Mažiau pranešimų, palyginti su pirmu turu, bet mažiau ir apylinkių. Yra keletas pranešimų apie balsuoti atvežtus asmenis, policija šią informaciją tikrina“, – kalbėjo jis.

Jo teigimu, pranešimai apie esą atvežtus balsuoti asmenis gauti iš Vilniaus ir Alytaus apskričių.

Pasak jo, pradėta viena administracinė teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo – Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina.

Iki prasidedant antrajam rinkimų turui buvo gauta 51, o iš viso, nuo kovo pradžios – per 200 įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl gali trukdymo  pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pakartotiniuose merų rinkimuose iki vidurdienio balsavo 23,93 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Iki 13 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 17,99 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. 

Merai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.