Policija atskleidė maisto pramonės šešėlį: organizuotos verslo grupės Lietuvoje prekiaudavo pasibaigusio galiojimo mėsa, žuvimi, konservais

Lietuva
BNS / Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos pareigūnai, bendradarbiaudami su užsienio teisėsauga, išaiškino maisto pramonės šešėlį. Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo Sauliaus Brigino, tarptautinėje, Lietuvos pareigūnų inicijuotoje operacijoje, buvo išaiškinta gerai organizuota asmenų grupė ir verslo bendrovės, kurie organizavo ir vykdė maisto produktų įvežimą į Lietuvą su pasibaigusio galiojimo data ir jų didmeninę ir mažmeninę prekybą.

„Minėti asmenys ir verslo bendrovės veikė įžūliu būdu – klastojo maisto produktų galiojimo, vartojimo terminus, tiek gyvulinės kilmės maisto produktų, tiek negyvūlinės kilmės maisto produktų. (…) Klastojami buvo galiojimo ir vartojimo terminai tokių maisto produktų, kaip šaldyti mėsos gaminiai, paukštienos, žuvies gaminiai, konservai, pusfabrikačiai, gaivieji gėrimai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė S. Briginas.

Pasak pareigūno, operacijai atlikti buvo pasitelkti Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Estijos pareigūnai, taip pat dvi tarptautinės teisėsaugos agentūros – Europolas ir Eurojustas.

„Lietuvoje operacijoje dalyvavo daugiau nei 300 pareigūnų. (...) Lietuvoje buvo atlikta daugiau nei 60 kratų, jų metu rasti įspūdingi kiekiai maisto produktų, kurių galiojimo datos buvo suklastotos ar parengtos klastojimui. Minėta produkcija, galėčiau pasakyti, kad, viename iš sandėlių, sudarytų apie 1000 vilkikų“, – teigė S. Briginas.