Pokyčiai ugdymo įstaigose – ištisus metus

resize_1472x924_dsc09691
Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybės inf.

Švietimas ir toliau išlieka prioritetine veiklos kryptimi Marijampolės savivaldybėje. Praėjusiais 2023 m. švietimo įstaigų materialinių bazių atnaujinimui skirtas rekordinis finansavimas – apie 4,4 mln. eurų. Tai lėmė, kad didesni ar mažesni remonto darbai vyko beveik visose ugdymo įstaigose. Pačius naujausius, visai neseniai užbaigtus projektus praėjusią savaitę apžiūrėjo Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė ir Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis.

„Buvo įprasta, kad remonto darbai ugdymo įstaigose vykdavo tik vasarą. Tačiau, skyrus reikiamą dėmesį ir finansavimą, remonto darbai nestoja ištisus metus. Nepaprastai džiugu matyti, kaip keičiasi mūsų švietimo įstaigos ne tik  mieste, bet ir kaimiškosiose vietovėse. Praėjusiais metais pradėti net 4 ugdymo įstaigų renovacijos darbai, kitos įstaigos taip pat atnaujintos iš esmės. Apžiūrėjus paskutinius praėjusiais metais atliktus darbus, smagu, kad nuo šiol dar daugiau vaikų galės būti ugdomi šiltose, šviesiose ir jiems pritaikytose patalpose. Atnaujinami san. mazgai, mokymosi, laisvalaikio, maitinimo ir kitos erdvės laidžia mūsų vaikams jaustis oriai ir saugiai. Nepaprastai svarbu, kad pradėti darbai būtų tęsiami, todėl šių metų savivaldybės biudžete švietimo įstaigų remontams bus siūloma skirti daugiau nei 2 mln. eurų. Planuojame toliau tęsti įstaigų renovaciją, atnaujinti sporto aikštynus ir virtuves kaimiškųjų vietovių ugdymo įstaigose bei įsigyti reikalingą įrangą“, – atliktus darbus apibendrino A. Pavelčikienė.

A. Pavelčikienė apžiūrėjo infrastruktūros atnaujinimo projektus, atliktus Liudvinavo K. Borutos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje, kur, sujungus keletą patalpų, įrengta nauja darželio grupė, P. Armino progimnazijoje – čia iš pagrindų atnaujinti 2 san. mazgai, vestibiulis bei įrengta prailgintos darbo dienos grupė ir atnaujintus valgyklos baldus J. Totoraičio progimnazijoje.

Daug darbų atlikta vaikų lopšeliuose-darželiuose „Pasaka“ ir „Šypsenėlė“. „Pasakoje“ suremontuotos patalpos grupėms ir rūbinės, įsigyta reikalinga buitinė technika, vaikų saugumui lauke užtikrinti įrengti nauji kiemo vartai, įsigyti interaktyvūs ekranai bei įrengtas lauko žaidimų kompleksas.

„Šypsenėlėje“ išlieta nauja sporto aikštelės danga bei įrengti nauji trinkelių takai, atlikti san. mazgų remonto darbai, atnaujinta lietaus nuotekų sistema, įsigyta reikalinga buitinė technika ir ugdymo priemonės.

Patvirtinus 2024 m. Marijampolės savivaldybės biudžetą, numatoma atnaujinti Igliaukos A. Matučio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pėsčiųjų takus ir automobilių stovėjimo aikštelę, atlikti Liudvinavo K. Borutos gimnazijos virtuvės remontą. Atnaujinti san. mazgus P. Armino progimnazijoje ir „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, sutvarkyti ir atnaujinti bėgimo takų dangą Mokolų progimnazijos ir Sūduvos gimnazijos stadionuose,  Meno mokykloje įsigyti fortepijoną, renovuoti „Šaltinio“ progimnaziją ir lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“.